عصر ایران

امان از نمایندگان بند 2 و 3
در حالی که قریب به اتفاق کاربران اینترنت که بالغ بر ده ها میلیون نفر می شوند از کندی اینترنت رنج می برند و خواستار افزایش سرعت و پهنای باند هستند، نماینده ای از جایش بلند می شود و می گوید که اگر سرعت اینترنت بیشتر شود و پهنای باند افزایش یابد، وزیر ارتباطات را استیضاح می کنیم! تردید نباید داشت که چنین نمایندگانی، حتی اگر با رأی مردم هم به مجلس رفته باشند، امانت دار رأی مردم نیستند و الّا مگر می شود وکیل، بر خلاف خواسته های موکل عمل کند؟!
گفت و گو
آب غارت می شود آب غارت می شود
دکتر پرویز کردوانی
آزادی را به حیوانات اسیر هدیه کنیم آزادی را به حیوانات اسیر هدیه کنیم
دکتر ایمان معماریان، متخصص دامپزشکی حیات وحش و فعال محیط زیست
گزارش و مقاله
پهپادها چگونه شکار مي‌شوند پهپادها چگونه شکار مي‌شوند
پرندگان جاسوس‌ در تور
به نام رسانه، به كام دولت به نام رسانه، به كام دولت
پژمان موسوي/ نقد پیش نویس قانون سازمان نظام رسانه ای
اَمُرداد و مصدق اَمُرداد و مصدق
علیرضا افشاری
برش
99 راه برای شفای کودک درون 99 راه برای شفای کودک درون
دکتر شهربانو قهاری
زن سوم زن سوم
ارسلان عربلویی
مصر در صدر ارتش های عربی/ بودجه نظامی56 میلیارد دلاری عربستان در یک سال
گزارشی از 10 ارتش عربی/
ارتش مصر، نیرومندترین ارتش عربی است که با 468 هزار نظامی و 863 هواپیمای نظامی و ... در میان ارتش های جهان رتبه 13 را دارد.
رجایی را فقط با صفت «ساده زیست» معرفی نکنید!
گفتاری متفاوت در آستانه هشتم شهریور
درست است که رجایی دست فروشی هم کرده بود اما توصیف او تنها با عنوان «دست فروشی که رییس جمهور شد» و پس از نخست وزیری و ریاست جمهوری ساده زیست بود، تصویر واقعی یک مبارز معتقد را ترسیم نمی کند. او قهرمان مقاومت در برابر شکنجه هم بود.
جروزالم پست: تشبیه اسراییل به
در نسخه ایرانی انگری بردز خوک های بدجنس در داخل ستاره داوود گذاشته اند و بازیگر بازی در واقع باید با منجنیق به سمت خوک هایی که در آرم و نماد اسراییل جا گرفته اند ، پرتاب کند.
لغو تحریم ماهواره های
طبق ادعای وال استریت ژورنال : در گفت و گوهای بین ایران و آمریکا ایران متعهد شده است از ارسال پارازیت بر روی امواج شبکه های ماهواره ای خودداری کند و کری نیز برای آخرین بار در فوریه سال جاری قانون تحریم ماهواره ای ایران را امضا کرد و اعتبار آن در ماه آکوست سال جاری پایان یافت.
آذربایجان ارتباط پهپاد اسرائیلی با این کشور را تکذیب کرد
گفتنی است پایگاه خبری ˝دبکافایل˝ نزدیک به سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی به نقل از منابع خود مدعی شد پهپاد سرنگون‌شده بر فراز تاسیسات نطنز در مرکز ایران، از جمهوری آذربایجان برخاسته بود.
توصیه‌های رهبر انقلاب به دولتمردان: لزومی ندارد به هر مطلب یا انتقادی، پاسخ داد
همواره دولت‌ها نسبت به دوره های گذشته خود منتقد بوده اند که ایرادی هم ندارد اما این انتقاد نباید حالت اغراق آمیز و تخریب پیدا کند زیرا در روحیه مردم تأثیر بد می گذارد و آنان را نسبت به آینده نیز نامطمئن می کند.
برترین کوپه های 2014 از نظر طراحی ظاهری و عملکرد
اخیرا مرکز خودرو جی.دی پاور لیست برترین مدل های دو در کوپه 2014 را ارائه کرده که در ادامه این مطلب آنها را معرفی می کنیم.
از نامه انتقادی امام به شورای نگهبان تا اتهام زنی عجیب به فرجی دانا
در شأن شورای نگهبان و حتی خود حضرت آقای خزعلی نیست که به افراد مختلف تندی کند. اینکه دیگر روشن است که روی منبر و یا هر جای حرام است به مسلمانی نسبت کمونیستی داد. بر فرض که ایشان بگوید من نسبت ندادم ولی این را که معترفند که گفته اند:می گویند،آقای سلامتی کمونیست است.
ادامه بیماری کشنده ابولا در غرب آفریقا: 2 سال زندان برای مخفی کردن بیماران ابولا / لغو مسابقات فوتبال / ممنوع الخروجی برای مقامات لیبریا
"الین جونسون" رئیس جمهور لیبریا هم هشدار داد همه مقاماتی که از بازگشت به کشور خود خودداری کنند برکنار می شوند. او گفت که این اقدام در راستای مبارزه با بیماری ابولا صورت می گیرد.
جهان، بی جهان پهلوان ماندنی نیست
گفتاری به بهانه زادروز یگانه دوران؛ غلامرضا تختی
غلامرضا - نوه غلامرضا تختی - خونش ایرانی است اما در آمریکا دارد بزرگ می شود و دردناک نیست که نواده بزرگترین پهلوان سرزمین اسطوره ها چند سال دیگر فارسی را با لهجه آمریکایی حرف بزند؟!
تغییر تصویر، گره مذاکرات هسته ای را باز می کند؟
در این میان البته برخی مسئولین ایرانی هم با اظهارنظرات خود به تشدید تصویر اشتباه از ایران دامن می زنند.
شلیک کشتی آمریکا به قایق ماهیگیری ایرانی در خلیج فارس
بر اساس این بیانیه ، اقدام به شلیک به سمت قایق ایرانی پس از خصمانه تشخیص دادن اقدام خدمه قایق ماهیگیری ایرانی در هدف گرفتن قایق گشتی آمریکایی با مسلسل انجام شده است.
ثبت نام برای دوره جدید «اشتراک پیامکی اخبار مهم و فوری عصرایران»
مهلت ثبت نام فقط تا ساعت 24 سی و یکم شهریور 1393 است و تمدید نخواهد شد چرا که از 1 مهر ، ارسال پیامک ها آغاز می شود.
منابع اطلاعاتی اردنی: پهپاد جاسوسی اسراییل از یک پایگاه عربستان به سمت ایران پرواز کرده است
رژیم تل آویو تا کنون درباره این هواپیمای جاسوسی اظهار نظری نکرده است اما رسانه های اسراییل امروز خبر تهدید یک مقام نظامی ایران مبنی بر تسریع در مسلح ساختن ساکنان فلسطینی کرانه غربی رود اردن را در پاسخ به این اقدام اسراییل بازتاب داده اند.
توافق اسرائیل و حماس برای آتش بس طولانی مدت / محاصره غزه شکسته شد
به دنبال اعلام برقراری آتش بس و بازگشایی گذرگاه های منطقه غزه،‌ شمار زیادی از مردم شهرهای این منطقه با حضور در خیابان ها ضمن شادی و پایکوبی،‌ یاد شهدای فلسطینی را گرامی داشتند.
آمریکا:‌ تایید حمله جنگنده های مصر و امارات به لیبی
جنگنده های اماراتی از طریق پایگاه های هوایی مصر پرواز و مراکز گروه های مسلح اسلامگرا در طرابلس پایتخت لیبی را بمباران کرده اند.
30 ویژگی شهروند مطلوب
نوشتار جدیدی از دکتر محمود سریع القلم
دکتر محمود سریع القلم، استاد دانشگاه شهید بهشتی تهران در نوشتاری که برای عصرایران تحریر کرده، 30 ویژگی یک شهروند مطلوب را برشمرده است .
آمریکا آماده اعزام هواپیماهای شناسایی به سوریه/ خبر غیررسمی از سقوط دوباره سد موصل به دست داعش
"مارتین دیمبسی" رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت که در نهایت باید با داعش در تمامی مناطق آن در سوریه و عراق برخورد کرد.
سازمان های اطلاعاتی ایتالیا می گویند داعش پاپ را به اتهام " اشاعه حقایق نادرست"(!) در جهان تهدید به مرگ کرده است.پاپ غالبا هفته ای یکبار در میدان سن پترز واتیکان سخنرانی عمومی دارد و برخی اوقات پیش یا پس از سخنرانی به جمع حامیانش که در میدان برای گوش دادن به سخنان او تجمع می کنند، می رود.
رایزنی عربستان با ایران برای میانجیگری مصر در بحران سوریه
رسانه های منطقه ای همچنین می گویند بعید نیست رئیس جمهور مصر در دیدار اخیرش با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در مسکو موضوع میانجیگیری مصر در بحران سوریه را مطرح کرده باشد.
میزگردی با حضور میرکریمی
میرکریمی: «امروز» مال دوره‌ای است که من خودم ترجیح می‌دادم بیشتر ساکت باشم تا اینکه به اظهارنظرهای غیرکارشناسانه پوپولیستی فراوانی اضافه شوم که تمام گوش جامعه از آن پر است
اعتراضات حوثی ها در صنعا، قدرت نمایی شیعیان در یمن
حوثی ها که قبل از این در چند مرحله جنگ داخلی با دولت مرکزی یمن را تجربه کرده اند هم اکنون خواهان استعفای کابینه این کشور هستند.
حقایقی شگفت انگیز درباره گوگل
در سال 2013، حدود 91 درصد از درآمد 55.5 میلیارد دلاری گوگل حاصل از بخش تبلیغات بوده است...گوگل در 8 ماه نخست سال جاری میلادی 24 شرکت را خریداری کرد. به عبارت دیگر ، گوگل در هر 10 روز یک شرکت خریده است!
آخرين اخبار
عکس و فیلم
خواندنی ها - دیدنی ها
آرشیو
IT
آرشیو
داستان کوتاه
فناوري
آرشیو
روانشناسی
فیلم
آرشیو
بازگشت به بالای صفحه
عصر ایران را صفحه خانگی خود کنید.