عصر ایران

یک نکته درس آموز برای ما : چین و سقوط هواپیمای آلمانی در فرانسه
آنها نه فقط بعد از سقوط یک هواپیما در گوشه ای از جهان با خود می اندیشند که از این حادثه چه درسی می توانیم یاد بگیریم ، بلکه در جای جای اقتصاد و سیاست خویش نیز چنین هستند ، از توسعه مناطق آزاد در اواخر قرن گذشته که از ژاپنی ها یاد گرفتند تا خودروسازی که از اروپایی ها تقلید کردند و اینک حتی به آمریکا هم خودرو می فروشند.
نتانیاهو: توافق هسته ای بدتر از آن است که فکر می کردیم/  محور ایران - لوزان - یمن خطرناک است
این توافق هسته ای که کم کم در حال مشخص شدن است بیانگر همه نگرانی های ماست حتی بیشتر از آن است.
اعتراض وزارت خارجه ایران به سخنان اردوغان
کاردار ترکیه به وزارت خارجه آمد
معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه مراتب اعتراض و تاسف جمهوری اسلامی ایران نسبت به اظهارات اردوغان و غیر متعارف و نامناسب بودن آن را به کاردار ترکیه اعلام کرد
جنگ یمن در روز چهارم:  منصور هادی در عربستان باقی می ماند/ خروج دیپلمات ها از عدن / ادامه حملات هوایی سعودی
عادل الجبیر سفیر عربستان سعودی در آمریکا اعلام کرد: فعلا برنامه ای برای عملیات زمینی در یمن وجود ندارد / کشتی های نظامی ارتش چین شهروندان این کشور را از یمن خارج کردند.
آذر 1393 / شلاق جامعه شناس
مرور سال کهنه؛ 12 ماه – 12 روز/ روز نهم
مقایسه خواننده محبوب «کلاه مخملی» ها در اواخر دهه 30 با خواننده محبوب جوانان اهل شبکه های اجتماعی در دهه 90 خورشیدی خشم هایی را برانگیخت و تحلیل گران بسیاری این قیاس را نادرست دانستند
شهر ادلب سوریه سقوط کرد(+عکس)
همچنین دو شهر شیعه نشین «فوعه» و «کفریا» نیز در نزدیکی ادلب به محاصره تروریست ها درآمده است و معلوم نیست در صورت سقوط این دو شهر کوچک، چه بر سر مردم بی دفاع آن خواهد آمد.
1394، سال زندگی مدنی و محترمانه می شود؟
تحلیلی بر سخنان رهبری در مشهد
به رغم سابقه نامطلوب موجود، امیدواریم حال که رهبری برای "چندمین بار"، روش های موهن و خشن را منع و بر همدلی و همزبانی تأکید ویژه می کنند -بدان حد که سالی را بدین نام می خوانند- شاهد رفتار زشت گذشته اینان نباشیم و ملت و دولت، نفس راحتی در فضای همدلی و همزبانی بکشند.
ظریف: اقدامات عجولانه حامیان تکفیری ها جهان را تهدید می کند
در مسیر رسیدن به راه حل های قابل قبول پیشرفت داشته ایم ولی هنوز باید در مورد چند موضوع مهم کار کنیم. کلید رسیدن به توافق انتخاب راهبردی بین فشار و تحریم یا تعامل و توافق از سوی طرف مقابل است.
فاجعه زیست محیطی در خوزستان / رهاسازی مایعات سمی در اطراف شهرها و روستاها (+عکس و فیلم)
رهاسازی این مایع های سمی و آلوده و پساب های صنعتی باعث شده زمین مناطق اطراف، آب های زیرزمینی، رودخانه ها و چشمه های نزدیک نیز آلوده شوند.
رویترز: ایران و 1+5 به توافق 2 یا 3 صفحه ای نزدیک می شوند / عضو هیات ایرانی: تکذیب می شود
هم اکنون دو طرف در حال رایزنی درباره این نکته هستند که آیا سند 2 تا 3 صفحه ای توافق اعلام عمومی بشود یا خیر / برخی از جزئیات این توافق محرمانه باقی می ماند.
آبان 93/ پدیده مرتضی پاشایی
مرور سال کهنه؛ 12 ماه – 12 روز/ روز هشتم
پر بسامدترین خبر آبان 93 را می توان درگذشت خواننده جوان موسیقی دانست که دامنه نفوذ رسانه های مدرن ارتباطاتی را به نمایش گذاشت. خبر را شبکه های اجتماعی زودتر از رسانه های رسمی منتشر کردند...
امید ایران 6 - امید افغانستان صفر
امید ایران در یک قدمی صعود (+گزارش تصویری)
تیم ملی امید ایران با پیروزی مقابل افغانستان فقط یک امتیاز تا صعود به مرحله نهایی مقدماتی المپیک فاصله دارد.ایران در بازی نهایی اش مقابل تیم ملی عربستان به یک تساوی نیاز دارد تا به عنوان تیم اول و به صورت مستقیم به مرحله بعدی مسابقات صعود کند.
تیتر های مهم اخیر
پیشنهاد هایی برای خواندن
آخرين اخبار
خواندنی ها - دیدنی ها
آرشیو
داستان کوتاه
پیامک
روانشناسی
آشپزی
ماشین
بازگشت به بالای صفحه