عصر ایران

از سرگیری انتشار "نظرات کاربران" عصرایران
ضمن پوزش صمیمانه از این که برای مدتی نه چندان کوتاه ، انتشار نظرات کاربران را متوقف کردیم ، از امروز انتشار کامنت ها را از سر می گیریم و امیدواریم ، کاربران محترم عصرایران نیز با توجه به این که هر گونه نظری که در سایت منتشر شود ، می تواند مسوولیت قضایی برای سایت داشته باشد، ما را در این مسیر همراهی کنند.
گزارش و مقاله
برش
عصر فریب عصر فریب
محمد البرادعی
زن، من، ساراماگو زن، من، ساراماگو
ارسلان عربلویی
الجزایر: انتقادات از رئیس جمهور ویلچر نشین با رای 80 درصدی
به دنبال حضور بوتفلیقه با صندلی چرخ دار در حوزه رای گیری، انتقادات از تلاش او برای ادامه حضور در قدرت همزمان با ناتوانی شدید جسمی بیشتر شد.
مقایسه تبعات قطع برق در نیویورک و تهران
رئیس دیوان عالی کشور:
قطع برق در نیویورک سبب شد كه راه رفتن در راهروهاي هتل به صورت كار خطرناكي درآيد. به طوريكه متصديان هتل اجازه نمي‌دادند كسي تنها از راهروها بگذرد و به اطاق خود برسد مبادا گرفتار غارتگران گردند.
آمار رسمی انصرافی ها اعلام شد
سخنگوی دولت: انصراف 2 میلیون و 400 هزار نفر از دریافت یارانه/ با انصراف این تعداد خانوار از دریافت یارانه نقدی، 1200 میلیارد تومان در اختیار دولت قرار می‌گیرد.
خواننده رپ آلمانی در جبهه القاعده سوریه کشته شد (+عکس)
" دسو داگ" پس از سفر به سوریه همچنان به خواندن ترانه ادامه داد البته این بار محتوای ترانه هایش، تشویق جوانان در غرب به سفر به سوریه برای جهاد و جنگ و انجام عملیات های انتحاری بود.
آزادی شهروند کره ای محکوم به جاسوسی از زندان ایران
خبرگزاری یونهاپ :
این شهروند کره جنوبی در اواخر سال 2012 و هنگامی که مشغول تصویر برداری از برخی اماکن حساس دولتی در ایران بود دستگیر شد.
گزارشی از دعوای حقوقی ایران و آمریکا در سازمان ملل؛ کمیته به تصمیم گیری نرسید
در این جلسه نمایندگان دولت های کوبا، کره شمالی و بلاروس به نفع ایران سخنرانی کردند و از از موضع ایران حمایت کردند. این دیپلمات که نخواسته نامش فاش شود تاکید کرده است در مقابل هیچ کشوری در حمایت از موضع آمریکا در عدم صدور ویزا برای ابوطالبی سخنرانی یا اعلام موضع نکرده است.
نوکیا جمعه تمام می شود / ورود
نوکیا یکی از بزرگترین تولیدکننده گوشی موبایل در جهان است با این حال در چند سال اخیر، با ظهور نسل گوشی های هوشمند موبایل و سیطره شرکت هایی مانند اپل و سامسونگ بر بازار گوشی های هوشمند موبایل، فروش محصولات نوکیا روبه کاهش گذاشته است.
محکومیت 12 بحرینی به حبس ابد به اتهام ارتباط با ایران
گفته می شود اتهام 12 بحرینی محکوم شده به حبس ابد جاسوسی برای ایران و گروه حزب الله عراق بوده است. دادگاه این افراد را متهم کرده در فاصله سال های 2011 تا 2013 برای برهم زدن امنیت کشور گروه های تروریستی تشکیل داده اند.
تبلیغات پرحاشیه کاندیداهای زن در انتخابات پارلمانی عراق
از جمله این حاشیه سازی ها می توان به آسیب زدن به پوسترهای کاندیداهای زن یا اقدام برخی در بوسیدن این تصاویر و انتشار فیلم آن در اینترنت اشاره کرد.
صداقت، بی پاداش نمانَد....
نکته ای درباره انصراف ها و ثبت نام های یارانه ها
تدبیری باید اندیشیده شود تا جامعه احساس نکند در قبال «راست اظهاری» یارانه را از دست داده و می دهد. هر چند که شنیده ها حاکی از آن است که از ابتدا دولت تنها حذف دهک های پردرآمد نهم و دهم را مدنظر داشته است.
خط لوله گاز ایران به عمان ؛
سفیر سابق آمریکا در بحرین درباره این خط لوله گازی می گوید: مخالفت های آمریکا با پروژه های مشابه صادراتی ایران تا حالا شامل این خط لوله نشده و واشنگتن در قبال این خط لوله سکوت کرده است.
خیمه سنگین خادم روی پرسپولیس و استقلال!
خصوصی‌سازی دو تیم پرسپولیس و استقلال به معنای واقعی به نظر شدنی نیست. به یک دلیل ساده: «آنهایی که تیم را می‌خواهند زورشان زیاد است، آنقدر زیاد که زورشان به هم نمی‌رسد و البته نمی‌توانند این کیک را بین خودشان تقسیم کنند».
جامعه عصبی!
آستانه تحمل مردم پایین آمده است
آمار تأمل برانگیزی است: هر روز به طور متوسط 295 نفر در استان تهران ، چنان با یکدیگر دعوا می کنند و همدیگر را مورد ضرب و شتم قرار می دهند که کارشان به پزشکی قانونی می کشد: به طور متوسط ، هر 5 دقیقه یک نفر!
خاطره مارکز از سفر به آمریکا در سال های ممنوع الورودی
به بهانه درگذشت نویسنده مشهور نقل خاطره ای درباره ورود به آمریکا در سال هایی که به او ویزا نمی دادند از این نظر هم جالب است که این روزها آمریکا به سفیر ایران در سازمان ملل ویزا نمی دهد...
سؤال می کنم، پس هستم!
حاشیه ای بر سوال یکی از نمایندگان از وزیر ارشاد
در این روزها اگر وزیر ارشاد سیاست فرهنگی دولت اعتدالی- نگاه یکسان به همه ناشران – را به اجرا نگذارد و مانند سلف خود اجازه حضور برخی را در نمایشگاه کتاب ندهد شایسته سؤال است. حال آن که عکس این گزاره در حال وقوع است.
انگلیس به دنبال ایجاد پایگاه دائمی نظامی در خلیج‌فارس
بحرین و عمان نیز دیگر گزینه های میزبانی پایگاه نظامی انگلیس هستند. با این حال به احتمال زیاد انگلیس در پایگاه نظامی آمریکا در قطر ، مشارکت خواهد کرد.
خبرگزاری فرانسه: صدور اولین مجوز برگزاری کنسرت برای یک خواننده زیر زمینی در ایران
خبرگزاری فرانسه می نویسد: طبق قوانین ایران ، همه آثار هنری از جمله آلبوم های موسیقی باید از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز بگیرند و هنگام صدور مجوز ترانه و موسیقی این آثار بررسی می شود تا با ارزش های اخلاقی و اسلامی مغایر نباشد.
انتقاد صریح رهبر انقلاب از مداحانی که به اختلافات مذهبی دامن می زنند:این را چند بار باید تکرار کرد؟
در مقابلِ اين تلاشى كه دشمن مي كند، ما امكانات منحصربه‌فردى داريم. بله، از راه اينترنت هم مي شود جواب آنها را داد، از راه‌هاى مشابه آنها هم مي شود مقابله كرد،امّا ما وسيله‌هايى داريم كه اين وسيله‌ها منحصربه‌فرد است؛ يكى از آنها همين جامعه‌ مدّاحند.
چهره های فروردین 1393
خوبان ماه
"خوبان ماه " ، عنوان بخش جدیدی است که از فروردین 93 در عصرایران خواهید خواند. در انتهای هر ماه ، کسانی که کار خوب و ارزشمندی انجام داده اند به عنوان چهره های آن ماه معرفی می شوند.هدف از این بخش، ترویج اخلاق و فضیلت های انسانی است و تشویق کسانی که با کارهای قشنگ شان ، فرهنگ ساز هستند.
دولت با یاری بدنه اجتماعی وارد فاز دوم یارانه ها شود
علی تاجرنیا در گفت و گو با عصر ایران:
در هر صورت اتکای دولت باید به بدنه اجتماعی باشد. در هر سه حوزه فرهنگ و سیاست اقتصاد بزرگترین حامی و همراه همین بدنه اجتماعی است.
دوچرخه دوست ترین شهرهای دنیا (+عکس)
«پایتخت دوچرخه ها» کجاست؟
کپنهاگ را «پایتخت دوچرخه ها» می نامند. حدود 544 هزار نفر از شهروندان کپنهاگی از دوچرخه به عنوان اصلی ترین وسیله رفت و آمد استفاده می کنند. در ایران نیز یزد شهر دوچرخه هاست.
«مادر» یا «مادرانه»؟ مسأله این است
به مناسبت روز مادر
...نگرشی که «نخستین لقمه‌ی روی میز» را برندارد و «آخرین لقمه‌ی روی میز» را زمانی بردارد که از سیر شدن همه‌ی حاضران بر سفره،‌ مطمئن شده باشد.
شرکت توییتر به خواسته دولت اردوغان گردن گذاشت
مسدود کردن دو صفحه اخیر از سوی توییتر در راستای درخواست دولت ترکیه از این شرکت برای مقابله با پدیده "کاربران با هویت های جعلی" صورت گرفته است.
از «موزه عبرت»، عبرت بگیریم
نام پیشین موزه عبرت در رژیم ستمشاهی «زندان کمیته مشترک ضد خرابکاری » بود. تاسیس ساختمان آن در سال 1311 به دستور رضا خان ، توسط مهندسان آلمانی آغاز شد ودر سال 1316 با عنوان «توقیفگاه» افتتاح و شروع به کار کرد.
نظرسنجی
پیشنهاد شما به دولت درباره دادن یارانه به ثبت نام کنندگان؟
به همه شان یارانه بدهد.
10 میلیون ثروتمندی که شناسایی کرده است را حذف کند.
تنها کسانی که درآمدشان را بالا اعلام کرده اند، حذف کند.
اطلاعات وارد شده در سیستم ثبت نام را راستی آزمایی و پردرآمدها را حذف کند.
آخرين اخبار
عکس و فیلم
خواندنی ها - دیدنی ها
آرشیو
IT
آرشیو
داستان کوتاه
فناوري
آرشیو
روانشناسی
آرشیو
فیلم
بازگشت به بالای صفحه
عصر ایران را صفحه خانگی خود کنید.