کد خبر ۱۴۵۶۹۳



اولین دوره – ۱۹۵۱، دهلی نو (هند)
تعداد اعضای کاروان ایران ۶۴ تن بود و ایران در جدول رده بندی  توزیع مدال ها با ۸ طلا، ۶ نقره و ۲ برنز (مجموع ۱۶ مدال) در مکان سوم قرار گرفت.

- بسکتبال (مدال برنز)
- شیرجه (یک مدال نقره و یک مدال برنز): تقی عسگری
- وزنه برداری (۷ طلا و۳ نقره): محمود نامجو، جعفر سلماسی، حسن فردوس، فیروز پژهان، محمد حسن رهنوردی، سید رسول رئیسی ولئون کورکچیان (طلا)، علی میرزایی، جلال منصوری و هوشنگ اردوبادی (نقره) – تیم ایران قهرمان شد.
- فوتبال (مدال نقره)
- دو و میدانی (یک مدال طلا و یک مدال نقره): علی باغبانباشی

دومین دوره – ۱۹۵۴ ، مانیل (فیلیپین)

 
ایران غایب بود.

سومین دوره – ۱۹۵۸ ، توکیو (ژاپن)



کاروان ورزشی ایران با ۱۱۲ ورزشکار در این دوره حضور یافت و با کسب ۷ طلا، ۱۴ نقره و۱۱ برنز در مکان چهارم بازیها قرار گرفت.

- وزنه برداری (۳ طلا، ۴ نقره و یک برنز): جلال منصوری، محمدحسن رهنوردی و فیروز پژهان (طلا)، اسماعیل علم خواه، محمود نامجو (با سن ۴۲ سال)، علی صفا سنبلی وابراهیم پیروی (نقره) وهنریک تمرز(برنز) – تیم ایران قهرمان شد.
- کشتی آزاد (۳ طلا، ۳ نقره و ۲ برنز): امامعلی حبیبی، غلامرضا تختی و عباس زندی (طلا) خلیل رعیت پناه، جهانبخت توفیق ونبی سروری (نقره) غلامحسین زندی و ناصر گیوه چی (برنز) – تیم ایران دوم شد.
-مشت زنی (۳ نقره و۳ برنز): وارزیک قازاریان،سورن پیر جانیان و لئون خاچاطوریان (نقره)، ایزار ایلخانوف، امیر یاوری و اکبر خوجینی (برنز)
- والیبال (مدال نقره)
- فوتبال (با دو باخت ۴ – صفر به اسرائیل و ۵ – صفر به کره جنوبی  حذف شدیم.)
- دو و میدانی (یک طلا، یک نقره و ۲ برنز): محمود خلیل رضوی (یک طلا و یک نقره) وعلی باغبانباشی (دو برنز)
- تنیس روی میز مردان (یک برنز در قسمت تیمی)
- شیرجه (۲ برنز): حسین اعظمی و منوچهر فصیحی
- دوچرخه سواری (۲ نقره): جعفر گل طلب

برای اولین بار چهار بانوی ورزشکار ایرانی در رشته های دو و میدانی و تنیس روی میز شرکت کردند، اما عنوانی به دست نیاوردند.

چهارمین دوره – ۱۹۶۲ ، جا کارتا (اندونزی)


ایران شرکت نکرد.

پنجمین دوره – ۱۹۶۶ ، بانکوک (تایلند)



کاروان  ورزشی ایران متشکل از ۱۱۸ ورزشکار در این رقابت ها شرکت کرد و با ۶ مدال طلا، ۸ نقره و ۱۶ برنز و کسب عنوان ششم به کار خود پایان داد.

- وزنه برداری (۳ طلا و۴ برنز): محمد نصیری،پرویز جلایر و منوچهر برومند (طلا) محمد رضا ناصحی، محمد عامی تهرانی، اسماعیل درودیان و رضا استکی (برنز) – تیم ایران قهرمان شد.
- کشتی آزاد (۳ طلا و ۵ نقره): عبد الله موحد، منصور مهدی زاده و اسکندر فیلابی (طلا) علی اکبر حیدری، محمد علی فرخیان، محمد ابراهیم سیف پور، حسین تهامی ومحمود معزی پور (نقره) – ایران قهرمان شد.
- دو و میدانی (۲ نقره و۲ برنز): جلال کشمیری (یک نقره در پرتاب دیسک و یک برنز در پرتاب وزنه) احمد میر حسینی (یک نقره در سه هزار متر با مانع) و تیمور غیاثی (یک برنز در پرش ارتفاع)
- والیبال مردان (مدال برنز)
- والیبال زنان (مدال برنز)
- فوتبال (مدال نقره)
- بسکتبال (هفتم)
- دوچرخه سواری (دو برنز): اسماعیل حسینی یک مدال برنز در ۴ هزار متر تعقیبی و مدال برنز یکصد کیلومتر تایم تریل تیمی.
- تنیس روی میز (یک برنز): هوشنگ بزرگ زاده مدال برنز انفرادی را کسب کرد.
- تنیس (یک برنز): تقی اکبری در بخش انفرادی.
- مشت زنی (۴ مدال برنز): ناصر آقایی، التفات طالبی، آلوش عباسی وحسین فتحیان پور
- شیرجه: تقی عسگری در ۴۲ سالگی نفر هفتم شیرجه از سکو شد، منوچهر فصیحی (ششم)
- شنا: حیدر شنجانی در مراحل مقدماتی حذف شد.

ششمین دوره – ۱۹۷۰ ، بانکوک (تایلند)



کاروان ایران در این دوره متشکل از ۱۶۹ تن بود که با کسب ۹ مدال طلا، ۷ نقره و ۷ برنز (مجموع ۲۳ مدال) در مکان چهارم قرار گرفت.

- وزنه برداری (۲ مدال طلا، یک نقره و سه برنز): محمد نصیری و نصرالله دهنوی (طلا)، دانیل گیورگیز (نقره)، محمد رضا ناصحی، ابراهیم پوردژم و هوشنگ کارگرنژاد (برنز) – مقام دوم تیمی پس از ژاپن.
- کشتی آزاد (۶ طلا، دو نقره و یک برنز): ابراهیم جوادی، محمد قربانی، شمس الدین سید عباسی، عبد الله موحد، داریوش ذاکری و اسکندر فیلابی (طلا) محمد فرهنگ دوست  و علی حاجیلو (نقره) و ابوالفضل انوری (برنز) – مقام دوم تیمی پس از ژاپن.
- والیبال مردان (پنجم)
- والیبال زنان (چهارم)
- تیراندازی (بی مدال): نصر الله ممتحن و جعفر کلانی حذف شدند.
- فوتبال (بی مدال): ایران نتوانست از گروه خود صعود نماید.
- دو و میدانی (یک طلا و دو نقره): تیمور غیاثی (طلا در پرش ارتفاع)، جلال کشمیری (دونقره در پرتاب های دیسک و وزنه) – در قسمت زنان تنها شرکت کننده ایران شهلا صفوی در دوی ۱۰۰ متر بود که حذف شد.
- دوچرخه سواری (یک نقره و یک برنز): در یک صد کیلومتر تایم تریل تیمی نقره و در چهار کیلومتر تعقیبی تیمی مدال برنز.
- مشت زنی (یک نقره  ودو برنز): عمران حاتمی (نقره)، محمد ساروخانی و غلامحسین پاک منش (برنز).
- شنا و شیرجه (بی مدال)
- واترپلو (مقام چهارم)
- بسکتبال (مقام هفتم)

هفتمین دوره – ۱۹۷۴ ، تهران (ایران)



ایران برای نخستین بار میزبان بازیها بود و با ۴۰۰ ورزشکار نتایج بسیار خوبی گرفت ودر نهایت با کسب ۳۶ مدال طلا، ۲۸ نقره و۱۷ برنز (مجموع ۸۱ مدال) پس از ژاپن دوم شد.

- کشتی فرنگی (۸ طلا، یک نقره): رحیم علی آ بادی، حسین تورانیان، اکبر یداللهی، محمد دلیریان، هاشم قنبری، جلال کریمی، بهرام مشتاقی و اسکندر فیلابی (طلا) و خسرو نظافت دوست (نقره) – ابران در مکان نخست ایستاد.
- کشتی آزاد (۵ طلا، ۴ نقره و یک برنز): ابراهیم جوادی، محسن فرح وشی، منصور برزگر، حمید علیدوستی و اسکندر فیلابی (طلا)، سبحان روحی، محمد خرمی، رضا خرمی و رضا سوخته سرایی (نقره) و محمد رضا نوایی (برنز) – ایران اول شد.
- دو و میدانی مردان (۳ طلا، ۲ نقره و ۳ برنز): تیمور غیاثی (طلا در پرش ارتفاع)، جلال کشمیری (دو طلا در پرتاب های دیسک و وزنه)، محمد رضا انتظاری (دو نقره در ۴۰۰ و ۸۰۰ متر)، سلمان حسام (یک برنز در پرتاب دیسک)، فرامرز آصف (یک برنز در پرش سه گام) و یک مدال برنز در دوی ۴۰۰×۴ متر امدادی تیمی.
- دو و میدانی زنان (بی مدال)
- مشت زنی (۳ طلا، دو نقره و ۴ برنز): شریف دلارام، ماسیس هامبارسومیان و عبدالرضا انداوه (طلا)، عبدالرضا انضاری و جبار فعلی (نقره)، هاملت میناسیان، فرشید انتقامی، احمد پورافتخاری و وارتکس پارسانیان (برنز) – مقام دوم تیمی.
- وزنه برداری (۴ طلا، ۳ نقره ویک برنز): محمد نصیری، علی والی، هوشنگ کارگر نژاد و اکبر شکراللهی (طلا)، نصرالله دهنوی، ابراهیم پوردژم و حافظ حسنی (نقره)، مهدی عطار اشرفی (برنز)
- واترپلو (طلا)
- شیرجه مردان: کوروش خلیلی در شیرجه ازسکو (ششم)، محمد آذری در شیرجه از دایو ۱۰ متر (هشتم)
- شیرجه زنان (بدون مدال)
- شنای مردان (بدون مدال)
- ژیمناستیک زنان (بی مدال)
- ژیمناستیک مردان (بی مدال)
- تیراندازی مردان (بی مدال)
- دوچرخه سواری (۲طلا، یک نقره و ۲برنز): ۱۸۰ کیلومتر جاده تیمی (طلا)، ۱۰۰ کیلومتر تایم تریل تیمی (طلا)، ۴۰۰ متر مختلط تیمی (برنز)، خسرو حق گشا در ۴۰۰۰ متر انفرادی (برنز)، ۴۰۰۰ متر تعقیبی تیمی (نقره)
- بسکتبال مردان (ششم)
- بسکتبال زنان (چهارم)
- شمشیر بازی مردان (یک طلا، ۳ نقره و ۲ برنز): سابر تیمی (طلا)، پیروز آدمیت دراپه انفرادی (نقره)، اصغر پاشاپور در فلوره انفرادی (نقره)، فتحی در سابر انفرادی (نقره)، شفائی در سابر انفرادی (برنز) و فلوره تیمی (برنز)
- شمشیر بازی زنان (۲ طلا، یک نقره ویک برنز): فلوره تیمی (طلا)، اپه تیمی (طلا)، مهوش شفائی در فلوره انفرادی (نقره) و گیتی محبان در فلوره انفرادی (برنز)
- فوتبال (طلا)
- تنیس روی میز زنان (هفتم)
- تنیس روی میز مردان (ششم)
- تنیس مردان: مقام چهارم تیمی و تقی اکبر (مدال نقره انفرادی)، علی مدنی و کامبیز درفشی جوان (مدال نقره دوبل مردان)
- تنیس زنان: مقام پنجم تیمی
- والیبال مردان (مقام چهارم)
- والیبال زنان (مقام پنجم)

هشتمین دوره – ۱۹۷۸ ، بانکوک (تایلند)



ایران حضور نداشت.

نهمین دوره – ۱۹۸۲ ، دهلی نو (هند)

کاروان ورزشی ایران تنها در چهار رشته شرکت کرد و با کسب ۴ مدال طلا، ۴ نقره و۴ برنز در مکان هفتم بازیها قرار گرفت.

- کشتی آزاد (۳ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز): محمد حسین محبی، حسن محبی و رضا سوخته سرایی (طلا)، محمد حسین دباغی و عسکری محمدیان (نقره)، احمد رضایی و محمود گنجی (برنز) – ایران قهرمان شد.
- وزنه برداری (یک طلا  و ۲ نقره): علی پاکیزه جمع (طلا)، مهران اسلام پور و علی والی (نقره)
- دوچرخه سواری (۲ برنز): ۱۰۰ کیلومتر تایم تریل تیمی (برنز)، ۱۸۰ کیلومتر جاده تیمی (برنز)
- فوتبال (حذف در مرحله یک چهارم نهایی)

دهمین دوره – ۱۹۸۶ ، سئول (کره جنوبی)



کاروان ورزشی ایران در ده رشته ورزشی حضور پیدا کرد و با ۶ مدال طلا، ۶ نقره و ۱۰ برنز در مکان چهارم بازیها قرار گرفت.

- کشتی آزاد (۳ طلا، ۲ نقره و۴ برنز): عسکری محمدیان، مجید ترکان و علیرضا سلیمانی (طلا)، یعقوب نجفی جویبادی وحسن محبی (نقره)، اکبر فلاح، علی اکبر نژاد، حسین محبی و کاظم غلامی (برنز) – مقام دوم پس از کره جنوبی
- کشتی فرنگی (یک طلا، یک نقره و ۲ برنز): رضا سوخته سرایی(طلا)، رضا اندوز (نقره)، احد جوان صالح و فریدون بهنام پور (برنز)
- دوچرخه سواری (یک طلا و یک برنز): علی زنگی آبادی در ۳۰ کیلومتر تعقیبی انفرادی (طلا)، مهرداد افشاریان در ۴ کیلومتر انفرادی پیست (برنز)
- وزنه برداری (دو مدال برنز)
- واتر پلو (مقام چهام)
- هند بال (مقام پنجم)
- فوتبال (حذف در مرحله چهارم نهایی)
- جودو (یک برنز): مرتضی خدادای در ۶۰ کیلوگرم
- تکواندو(یک طلا و یک نقره): ابراهیم قادری (طلا) و علی حاجی پور (نقره)

یازدهمین دوره – ۱۹۹۰ ، پکن (چین)



کاروان ورزشی ایران با کسب ۴ مدال طلا، ۶ نقره و ۸ برنز با یک پله سقوط نسبت به دوره قبل در مکان پنجم قرار گرفت.

- کشتی آزاد (۳ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز): اویس ملاح، بهروز یاری و رضا سوخته سرایی (طلا)، رسول خادم و آیت واگذاری (نقره)، جلیل جهانشاهی و ایوب بنی نصرت (برنز) – مقام دوم پس از کره جنوبی
- کشتی فرنگی (۳ نقره و ۲ برنز): حسن یوسفی افشار، محمد نادری وعلیرضا لرستانی (نقره)، مجید سیم خواه، احد پازاج ومسعود قدیمی (برنز) – مقام سوم پس از کره جنوبی و چین
- تیراندازی زنان (بی مدال)
- شیرجه (بی مدال)
- واترپلو (مقام ششم در بین ۷ تیم)
- دو ومیدانی (یک برنز): منصور قربانی در پرتاب دیسک
- مشت زنی (یک نقره و دو برنز): علی اصغر کاظمی (نقره)، سیامک ورزیده و ایرج کیا رستمی (برنز)
- تنیس روی میز مردئان (مقام نهم تیمی)
- فوتبال (مدال طلا)
- بسکتبال (هفتم)
- جودو (بی مدال)
- وزنه برداری (بی مدال)
- دوچرخه سواری (بی مدال)

دوازدهمین دوره – ۱۹۹۴ ، هیروشیما(ژاپن)



در این دوره از بازیها، کاروان ورزشی ایران با ۹ مدال طلا، ۹ نقره و ۸ برنز(مجموع ۲۶ مدال) در مکان هفتم قرار گرفت.

- کشتی  آزاد (۶ طلا، یک نقره و دو برنز): نادر رحمتی، علی اکبر نژاد، بهروز یاری ، رسول خادم، امیر رضا خادم و ابراهیم مهربان (طلا)، ایوب بنی نصرت (نقره)، رضا صفایی و اویس ملاح (برنز)
- کشتی فرنگی (دو نقره): رضا سیم  خواه در ۴۸ کیلوو حسن بابک در ۹۰ کیلو
- جودو (یک نقره و یک برنز): محمود میران (نقره) و حسن احد پور(برنز)
- سوار کاری (یک برنز): در پرش با اسب
- کاراته (یک طلا، ۲ نقره و یک برنز): مازیار فرید خمامی (طلا)، آرش جوانشیر و سعید آشتیان (نقره) و وحید خواجه حسینی (برنز)
- تکواندو (یک طلا، ۲ نقره و یک برنز): فریبرز عسگری (طلا)، فرزاد ذرخش و ابراهیم سعادتی (نقره) و مجید امین ترابی (برنز)
- مشت زنی (یک طلا، یک نقره و ۲ برنز): ایوب پورتقی فرشچی (طلا)، محمدرضا صمدی (نقره)، انوشیروان نوریان و بهمن عزیزپور(برنز)
- تیراندازی زنان: (بی مدال)
- بسکتبال: (هشتم در میان نه تیم)
- تنیس (بی مدال)
- وزنه برداری (بی مدال)
- فوتبال (بی مدال)
- شنا وشیرجه(بی مدال)
- دوچرخه سواری (بی مدال)
- دو ومیدانی (بی مدال)
- والیبال مردان (مقام پنجم)
- واترپلو (مقام چهارم)
- والیبال ساحلی (مقام پنجم)

سیزدهمین دوره – ۱۹۹۸ ، بانگکوک (تایلند)



کاروان ورزشی ایران در ۲۲ رشته قدم به بازیها  نهاد و با کسب ۱۰ مدال طلا، ۱۱ نقره و ۱۳ برنز (۳۴ مدال) در مکان هفتم ایستاد.

- کشتی آزاد (۴ طلا، یک نقره ویک برنز): امیر توکلیان، علیرضا حیدری، عباس جدیدی و علیرضا رضایی (طلا)، بهنام طیبی (نقره) و محمد طلایی (برنز)
- کشتی فرنگی (یک مدال طلا): مهدی سبزعلی در ۱۳۰ کیلوگرم
- تکواندو(۱ طلا، یک نقره و ۳ برنز): مهدی بی باک (طلا)، مجید افلاکی (نقره)، بیژن مقانلو، مجید امین ترابی و حسن اصلانی (برنز)
- شنا (بی مدال)
- شیرجه (بی مدال)
- واترپلو (مقام پنجم)
- فوتبال (مدال طلا)
- دوچرخه سواری (یک طلا و یک برنز): قادر میزبانی در ۵۰ کیلومتر تایم تریل انفرادی (طلا) و امیر زرگری در ۴ کیلومتر تایم تریل انفرادی (مدال برنز)
- بسکتبال:(مقام هفتم)
- وزنه برداری (یک طلا، ۲ نقره و ۲ برنز): شاهین نصیری نیا (طلا)، محمد حسین برخواه و کوروش باقری (نقره)، سید مهدی پانزوان وحسین رضا زاده (برنز)
- شمشیر بازی (یک برنز): در سابر تیمی
- هند بال (مقام چهارم)
- مشت زنی (یک نقره  ویک برنز): محمد رضا صمدی (نقره) و روح الله حسینی (برنز)
- دو ومیدانی (یک نقره و یک برنز): حمید سجادی در ۳۰۰۰ متر با مانع (نقره) و جعفر باباخانی در همین ماده (برنز)
- کاراته (یک طلا و ۳ نقره): علیرضا کتیرایی (طلا)، علاءالدین نکویی فرد، مهدی عموزاده و علی شاملو زاده (نقره)
- جودو (یک نقره و ۳ برنز): محمود میران (نقره)، کاظم ساریخانی، آرش  میراسماعیلی و فرهاد معایی (برنز)
- تنیس تیمی و انفرادی (بی مدال)
- ژیمناستیک (بی مدال)
- قایقرانی مردان و زنان (بی مدال)
- تیراندازی  زنان (بی مدال)
- سوارکاری (مقام هفتم تیمی مردان)
- ووشو (یک نقره): حسین اوجاقی

چهاردهمین دوره – ۲۰۰۲ ، بوسان (کره جنوبی)



در چهاردهمین دوره بازیهای آسیایی، کاروان ورزشی ایران با ۱۵۰ ورزشکار حضور یافت و با کسب ۸ مدال طلا، ۱۴ نقره و ۱۴ برنز در مکان دهم قرار گرفت.

-کشتی آزاد (یک طلا، ۲ نقره و ۲ برنز): علیرضا حیدری (طلا)، علیرضا دبیر و عباس جدیدی (نقره)، مهدی حاجی زاده و محمد رضایی (برنز)
- کشتی فرنگی (۳ برنز): پرویز زیدوند، مسعود هاشم زاده و علیرضا غریبی
- جودو (یک طلا، یک نقره و ۳ برنز): مسعود حاجی آخوند زاده (طلا)، محمود میران ( یک نقره و یک برنز)، حامد ملک محمدی و عباس فلاح (برنز)
- کاراته (۲ طلاو ۳ نقره): علیرضا کتیرایی ومهران بهنام فر (طلا)، جاسم ویشگاهی، حسن روحانی و مهدی عمو زاده (نقره)
- تکواندو(یک طلا، یک نقره و ۲ برنز): هادی ساعی (طلا) بهزاد خداداد (نقره)، مجید افلاکی  وپروانه تاجی (برنز)
- والیبال (مدال نقره)
- فوتبال(مدال طلا)
- ووشو (یک طلا و یک نقره): حسین اوجاقی (طلا) و محمد آقایی (نقره)
- وزنه برداری (یک طلا، ۳ نقره و ۳ برنز): حسین رضا زاده (طلا)، محمد حسین برخواه، هادی پانزوان وکوروش باقری (نقره)، سید مهدی پانزوان، محمد علی فلاحتی نژاد و حسین توکلی (برنز)
- دوچرخه سواری (یک نقره): ۴ کیلومتر تعقیبی تیمی
- دو ومیدانی (یک نقره): عباس صمیمی در پرتاب دیسک
- تیراندازی زنان (یک نقره): در تیراندازی از فاصله ۱۰ متر تیمی

پانزدهمین دوره – ۲۰۰۶ ، دوحه (قطر)

کاروان ورزشی ایران با کسب یازده مدال طلا، پانزده مدال نقره و بیست و دو مدال برنز و مجموع چهل و هشت مدال در رده ششم جدول توزیع مدال در بازیهای اسیایی دوحه قرار گرفت.

اسامی مدال آوران کشورمان در پانزدهمین دوره بازی‌های آسیایی ‪ ۲۰۰۶‬دوحه به شرح زیر است:
دوومیدانی
‪ ۸۰۰‬متر : احسان مهاجر شجاعی(برنز)
پرتاب دیسک : احسان حدادی (طلا)

بوکس
وزن منهای ‪ ۶۹‬کیلوگرم : محمد ستارپور(برنز)
وزن منهای ‪ ۸۱‬کیلوگرم : مهدی قربانی (برنز)
وزن منهای ‪ ۹۱‬کیلوگرم : علی مظاهری (طلا)
وزن به اضافه ‪ ۹۱‬کیلوگرم : جاسم دلاوری (برنز)

کانو و کایاک
کایاک دو نفره ‪ ۱۰۰۰‬متر مردان (نقره)
رضا رییسی و عباس صیادی

شطرنج
شطرنج تیمی : (برنز)
تیم ایران متشکل از احسان قائم مقامی ، الشن مرادی و آتوسا پورکاشیان
دوچرخه سواری
استقامت : مهدی سهرابی (نقره)
تایم تریل تیمی : (نقره)
حسین اکبری ، علیرضا حقی، قادر میزبانی و عباس سعیدی تنها
رشته مدیسن : (برنز)
مهدی سهرابی و امیر زرگری
رشته کایرین : (نقره)
حسین نجاتی ، عباس سعیدی تنها ، مهدی سهرابی و امیر زرگری

فوتبال : (برنز)
عادل کلاه کج، میلاد نوری ، پیمان منتظری ، سیدجلال حسینی ، علیرضا حقیقی ، محمد نوری ، جلال اکبری ، محمد غلامین، مهرداد اولادی ، حسین ماهینی، حسن رودباریان ، احسان خرسندی ، بهشاد یاورزاده ، شیث رضایی ، سعیدچاه جویی، محسن ارزانی ، مهرداد پولادی ، آرش برهانی ، مازیار زارع ، خسرو حیدری

شمشیربازی

اپه انفرادی : علی یعقوبیان (برنز)
اپه تیمی: (برنز)
سیامک عسگری ، محمد رضایی و حامد صداقتی ، علی یعقوبیان

هندبال : (برنز)
فرید علیمرادی ، رسول دهقانی ، الله کرم استکی ، علیرضا ربطی ، مصطفی ساداتی ، ایمان احسان نژاد، حسین شهابی ، علی اکبر خوش نویس ، مسعود زهرابی ، پیمان صادقی و حجت راه شناس ، سعید پورقاسمی ، محمدرضا جعفرنیا ، هانی زمانی ، محمدرضا رجبی

جودو
وزن منهای ‪ ۶۰‬کیلوگرم : مسعود حاجی آخوند زاده (برنز)
وزن منهای ‪ ۶۶‬کیلوگرم: آرش میراسماعیلی (نقره)
وزن به اضافه ‪ ۱۰۰‬کیلوگرم : محمدرضا رودکی (نقره)
وزن آزاد : محمود میران (نقره)

کاراته
وزن منهای ‪ ۶۰‬کیلوگرم : حسین روحانی (طلا)
وزن منهای ‪ ۶۵‬کیلوگرم : حسن روحانی (طلا)
وزن منهای ‪ ۷۰‬کیلوگرم : سعید فرخی (برنز)
وزن منهای ‪ ۷۵‬کیلوگرم : جاسم ویشگاهی (طلا)
وزن منهای ‪ ۸۰‬کیلوگرم : اسماعیل ترک زاد (برنز)

تکواندو
وزن منهای ‪ ۵۸‬کیلوگرم : بهزاد خداداد (برنز)
وزن منهای ‪ ۶۷‬کیلوگرم : علیرضا نصر آزادانی (برنز)
وزن منهای ‪ ۷۲‬کیلوگرم : هادی ساعی (برنز)
وزن منهای ‪ ۷۸‬کیلوگرم : مهدی بی‌باک (نقره)
وزن منهای ‪ ۸۴‬کیلوگرم : یوسف کرمی (طلا)
وزن به اضافه ‪ ۸۴‬کیلوگرم : مهدی نوایی (نقره)
وزن منهای ‪ ۷۲‬کیلوگرم بانوان : مهروز ساعی( برنز)
وزن به اضافه ‪ ۷۲‬کیلوگرم : افسانه شیخی (برنز)

وزنه برداری
وزن به اضافه ‪ ۱۰۵‬کیلوگرم : حسین رضازاده (طلا)

کشتی آزاد و فرنگی
کشتی آزاد
وزن ‪ ۶۰‬کیلوگرم : مراد محمدی (طلا)
وزن ‪ ۷۴‬کیلوگرم : علی اصغر بذری (طلا)
وزن ‪ ۸۴‬کیلوگرم : رضا یزدانی (طلا)
وزن ‪ ۹۶‬کیلوگرم : علیرضا حیدری (طلا)
وزن ‪ ۱۲۰‬کیلوگرم : فردین معصومی (نقره)
کشتی فرنگی
وزن ‪ ۵۵‬کیلوگرم : جاسم امیری (نقره)
وزن ‪ ۶۶‬کیلوگرم : حمید ریحانی (برنز)
وزن ‪ ۷۴‬کیلوگرم : داود عابدین زاده (نقره)
وزن ‪ ۹۶‬کیلوگرم : مسعود هاشم زاده (نقره)
وزن ‪ ۱۲۰‬کیلوگرم : مهدی شربیانی (نقره)

ووشو

وزن منهای ‪ ۵۶‬کیلوگرم : جلیل عطایی( برنز)
وزن منهای ‪ ۶۰‬کیلوگرم : علیرضا صحرانشین (نقره)
وزن منهای ‪ ۷۰‬کیلوگرم : خسرو مینو (برنز)

بسکتبال : (برنز)
مهدی کامرانی، صمدنیکخواه بهرامی ، علیرضا هنردوست ، ایدین نیکخواه بهرامی ، حامد حدادی ، پویا تاجیک ، امیر امینی ، سامان ویسی ، ایمان زندی ، حامد آفاق ، کرم احمدیان ، موسی نبی پور

ارسال به تلگرام
ارسال به دوستان
تلگرام عصر ایران
پربازدید ها
علم و فناوری