عصر ایران ورزشی - دو هفته دیگر، چهاردهمین دوره جام ملتهای اروپا آغاز می شود. در سیزده دوره گذشته این تورنمنت، آلمان با سه قهرمانی، فرانسه و اسپانیا هر کدام با دو قهرمانی و شوروی و ایتالیا و چکسلواکی و هلند و دانمارک و یونان هر کدام با یک قهرمانی، پرافتخارترین تیم های این جام معتبر اروپایی بوده اند. گروه بندی و برنامه بازی های یورو 2012 پیش روی شما است. لازم به ذکر است که ساعت بازی ها، همگی به وقت تهران است.
***
گروه 1: لهستان، یونان، روسیه، چک
گروه 2: آلمان، هلند، پرتغال، دانمارک
گروه 3: اسپانیا، ایتالیا، کرواسی، ایرلند
گروه 4: انگلیس، فرانسه، اوکراین، سوئد
گروه 1:جمعه ۸ ژوئن (19 خرداد۱۳۹۱): شهر ورشو، لهستان –یونان ، ساعت ۲۰:۳۰
جمعه ۸ ژوئن (19خرداد۱۳۹۱): شهر بریسلاو، روسیه – چک، ، ساعت ۲۳:۱۵
سهشنبه: ۱۲ ژوئن (23خرداد ۱۳۹۱): شهر بریسلاو، یونان – جمهوری چک، ساعت ۲۰:۳۰
سهشنبه:۱۲ ژوئن (23 خرداد ۱۳۹۱): شهر ورشو، لهستان – روسیه، ساعت ۲۳:۱۵
شنبه ۱۶ ژوئن (27 خرداد ۱۳۹۱): شهر بریسلاو، جمهوری چک- لهستان، ساعت : ۲۳:۱۵
شنبه ۱۶ ژوئن (27 خرداد ۱۳۹۱): شهر ورشو، یونان – روسیه، ساعت ۲۳:۱۵ به وقت تهران
گروه ۲:شنبه ۹ ژوئن (20 خرداد ۱۳۹۱): شهر خارکیف، هلند – دانمارک، ساعت ۲۰:۳۰
شنبه ۹ ژوئن (20 خرداد ۱۳۹۱): شهر لوویو، آلمان – پرتغال، ساعت ۲۳:۱۵
چهارشنبه: ۱۳ ژوئن (24 خرداد ۱۳۹۱): شهر لوویو، دانمارک – پرتغال، ساعت ۲۰:۳۰
چهارشنبه:۱۳ ژوئن (24خرداد ۱۳۹۱): شهر خارکیف، هلند – آلمان، ساعت ۲۳:۱۵
یکشنبه ۱۷ ژوئن (28 خرداد ۱۳۹۱): شهر خارکیف، پرتغال- هلند، ساعت ۲۳:۱۵
یکشنبه ۱۷ ژوئن (28 خرداد ۱۳۹۱): شهر لوویو، دانمارک – آلمان، ساعت ۲۳:۱۵
گروه ۳:یکشنبه ۱۰ ژوئن (21 خرداد ۱۳۹۱): شهر دانسینگ، اسپانیا- ایتالیا، ساعت ۲۰:۳۰
یکشنبه ۱۰ ژوئن (21 خرداد ۱۳۹۱): شهر پوزن ، ایرلند – کرواسی، ساعت ۲۳:۱۵
پنجشنبه ۱۴ ژوئن (25 خرداد ۱۳۹۱): شهر پوزن، ایتالیا – کرواسی، ساعت ۲۰:۳۰
پنجشنبه ۱۴ ژوئن (25 خرداد ۱۳۹۱): شهر دانسینگ، اسپانیا- ایرلند، ساعت ۲۳:۱۵
دوشنبه ۱۸ ژوئن (29 خرداد ۱۳۹۱): شهر دانسینگ، کرواسی – اسپانیا، ساعت ۲۳:۱۵
دوشنبه ۱۸ ژوئن (29 خرداد ۱۳۹۱): شهر پوزن، ایتالیا – ایرلند، ساعت ۲۳:۱۵
گروه ۴:دوشنبه ۱۱ ژوئن (22 خرداد ۱۳۹۱): شهر دونتسک،فرانسه – انگلیس، ساعت ۲۰:۳۰
دوشنبه ۱۱ ژوئن (22 خرداد ۱۳۹۱): شهر کیف، اوکراین – سوئد، ساعت ۲۳:۱۵
جمعه ۱۵ ژوئن (26 خرداد ۱۳۹۱): شهر کیف، سوئد – انگلیس، ساعت ۲۰:۳۰
جمعه ۱۵ ژوئن (26 خرداد ۱۳۹۱): شهر دونتسک، اوکراین – فرانسه، ساعت ۲۳:۱۵
پنجشنبه ۱۹ ژوئن(30 خرداد ۱۳۹۱): شهر دونتسک، انگلیس – اوکراین، ساعت ۲۳:۱۵ به وقت تهران
پنجشنبه ۱۹ ژوئن(30 خرداد ۱۳۹۱): شهر کیف، سوئد – فرانسه، ساعت ۲۳:۱۵ به وقت تهران
مرحله یک چهارم نهایی:پنجشنبه ۲۱ ژوئن(1 تیر ۱۳۹۱): شهر ورشو، برنده گروه اول با دوم گروه دو، ساعت ۲۳:۱۵
جمعه ۲۲ ژوئن (2 تیر ۱۳۹۱) : شهر دانسینگ ،برنده گروه دو با دوم گروه اول، ساعت ۲۳:۱۵
شنبه ۲۳ ژوئن (3 تیر۱۳۹۱):شهر دونتسک، برنده گروه سوم با دوم گروه چهارم، ساعت ۲۳:۱۵
یکشنبه ۲۴ ژوئن (4 تیر۱۳۹۱):شهر کیف، برنده گروه چهار با دوم گروه سوم، ساعت ۲۳:۱۵
مرحله نیمهنهایی:چهارشنبه ۲۷ ژوئن(7 تیر ۱۳۹۱): شهر دونتسک: برنده بازی شهر ورشو (مرحله یکچهارم نهایی) با برنده شهر دونتسک(یکچهارم نهایی، ساعت ۲۳:۱۵
پنجشنبه ۲۸ ژوئن(8 تیر ۱۳۹۱): شهر ورشو، برنده بازی شهر دانسینگ(یک چهارم نهایی) با برنده بازی شهر کیف( یک چهارم نهایی، ساعت ۲۳:۱۵
مرحله نهایی:یکشنبه اول جولای (11 تیر ۱۳۹۱ ) شهر کیف، برندگان بازی مرحله نیمه نهایی، ساعت ۲۳:۱۵