کد خبر ۳۴۱۶۳
تاریخ انتشار: ۱۹:۰۶ - ۰۲ بهمن ۱۳۸۶ - 22 January 2008
بخش بهترين بازيگر نقش مكمل مرد: «كيزلي افلك» براي «ترور جسي جيمز توسط رابرت ترسو»، «جاوير باردم» براي «براي پيرمردان هيچ كشوري وجود‌ ندارد»، «تام هولبروك» براي «به سوي دنياي وحش»، «فليپ سيمور هافمن» براي «جنگ چارلي ويلسون»، «تام ويلكسون» براي «مايكل كليتون»
آكادمي علوم و هنرهاي سينمايي اسامي نامزدهاي اين دوره از رقابت‌هاي اسكار را اعلام كرد.
 
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، آكادمي علوم و هنرهاي سينمايي نامزدهاي هشتادمين دوره از رقابت‌هاي اسكار را معرفي كرد.

بر اين اساس فيلم «براي پيرمردان هيچ كشوري وجود ندارد» به كارگرداني «برادران كوئن» و «آنجا خوني به پا خواهد شد» ساخته «پل توماس اندرسون» با نامزدي در هشت بخش از جوايز اسكار در صدر نامزدهاي هشتادمين مراسم اسكار قرار گرفته‌اند.

دو فيلم «براي پيرمردان هيچ كشوري وجود ندارد» و «آنجا خوني ريخته خواهد شد» با نامزدي در هشت بخش از جوايز اسكار از جمله بهترين فيلم سال در صدر ديگر نامزدهاي اسكار قرار گرفته‌اند.

علاوه بر اين دو فيلم، سه فيلم «كفاره»، «جونو» و «مايكل كليتون» نيز نامزد جوايز اسكار بهترين فيلم سال شده‌اند.

امسال در مجموع 306 فيلم از سوي آكادمي علوم و هنرهاي سينمايي پذيرفته شد كه امروز در هر بخش به طور متوسط 5 فيلم به‌عنوان نامزد معرفي شده كه برندگان نهايي نيز 24 فوريه در سالن كداك هاليوود اعلام خواهند شد.

آكادمي اسكار نامزدهاي اسكار هشتادم را به شرح زير اعلام كرد:

* بخش بهترين فيلم سال: «كفاره»، «براي پيرمردان هيچ كشوري وجود ندارد»، «جونو»، «مايكل كليتون» و «آنجا خوني ريخته خواهد شد»

* بخش بهترين كارگرداني: «جولين شانابل» براي «زنگ شيرجه و پروانه»، «جيسون ريتمن» براي «جونو»، «توني گيلروي» براي «مايكل كليتون»، «برادران كوئن» براي «براي پيرمردان هيچ كشوري وجود ندارد»، «پل توماس اندرسون» براي «آنجا خوني ريخته خواهد شد»

* بخش بهترين بازيگر نقش اول مرد: «جورج كلوني» براي «مايكل كليتون»، «دنيل دي_لوييس» براي «آنجا خوني ريخته خواهد شد»، «جاني دپ» براي «سويني تاد»، «تامي لي جونز» براي «در دره اله»

* بخش بهترين بازيگر نقش مكمل مرد: «كيزلي افلك» براي «ترور جسي جيمز توسط رابرت ترسو»، «جاوير باردم» براي «براي پيرمردان هيچ كشوري وجود‌ ندارد»، «تام هولبروك» براي «به سوي دنياي وحش»، «فليپ سيمور هافمن» براي «جنگ چارلي ويلسون»، «تام ويلكسون» براي «مايكل كليتون»

* بخش بهترين بازيگر زن نقش اول: «كيت بلانشت» براي «ملكه اليزابت: عصر طلايي»، «جولي كريستي» براي «دور از او»، «ماريون كوتيلارد» براي «زندگي با حس گل رز»، «لورا ليني» براي «ظالمان» و «الن پيج» براي «جونو»

* بخش بهترين بازيگر زن نقش مكمل: «كيت بلانشت» براي «من آنجا نيستم»، «روبي دي» در «گنگسترهاي آمريكايي»، «سائوريس رونان» براي «كفاره»، «امي ريان» براي «گان بي‌بي‌ گان» و «تيلدا سوينتون» براي «مايكل كليتون»

* بخش بهترين انيميشن سينمايي: «پرسپوليس»، «راتاتويل» و «Surf's Up»

* بخش بهترين كارگردان هنري:«آرتور مكس» براي «گنگستر آمريكايي»، «سارا گرين‌وود» براي «كفاره»، «دنيس گاسنر» براي «قطب‌نماي طلايي»، «دانته فرتي» براي «سويني تاد»، «جك فيسك» براي «آنجا خوني ريخته خواهد شد»

* بخش بهترين فيلمبرداري: «راجر ديكينز» براي «ترور جسي جيمز»، «سيموس مك‌گاروي» براي «كفاره»، «جانوز كامينسكي» براي «زنگ شيرجه و پروانه»، «راجر ديكينز» براي «براي پيرمردان هيچ كشوري وجود ندارد»؛ «رابرت السويت» براي «آنجا خوني ريخته خواهد شد»

* بخش بهترين طراحي لباس: «آلبرت ولسكاي» براي « در سراسر جهان»، «جاكولين دوران» براي «كفاره»، «الكساندرا بيرني» براي «ملكه اليزابت»، «ماريت آلن» براي «زندگي با حس گل رز»، «كولين آتوود» براي «سويني تاد»

* بخش بهترين تدوين: «اولتيماتوم بورن»، «زنگ شيرجه و پروانه»، «به سوي دنياي وحش»، «براي پيرمردان هيچ كشوري وجود ندارد» و «آنجا خوني ريخته خواهد شد»

* بخش بهترين فيلم خارجي زبان: «بيوفورت» از رژيم اشغالگر اسرائيل، «جاعلان» از كشور اتريش، «كتي» از كشور لهستان، «مغولي» از كشور قزاقستان»، «12» از كشور روسيه.

* بخش بهترين چهره‌پردازي: «زندگي با حس گل رز»، «نوربيت»، «دزدان دريايي كارائيب»

* بخش بهترين صداگذاري: «اولتيماتوم بورن»، «براي پيرمردان هيچ كشوري وجود ندارد»، «راتاتويل»، «تراسفورمرز»

* بخش بهترين ميكس صدا: «اولتيماتوم بورن»، «براي پيرمردان هيچ كشوري وجود ندارد»، «راتاتويل»، «10:3 به يوما» و «ترانسفورمرز»

* بخش بهترين جلوه‌هاي ويژه: «قطب نماي طلايي»، «دزدان دريايي كارائيب»، «ترانسفورمرز»

* بخش بهترين فيلمنامه اقتباسي: «كفاره»، «دور از او»، «زنگ شيرجه و پروانه»، «براي پيرمردان هيچ كشوري وجود ندارد» و «در آنجا خوني ريخته خواهد شد»

* بخش بهترين فيلمنامه غيراقتباسي: «جونو»، «لارس و دختر واقعي»، «مايكل كليتون»، «راتاتويل»، «ظالمان»

* بخش بهترين ترانه غيراقتباسي: «كفاره»، «بادبادك‌باز»، «مايكل كليتون»، «راتاتويل»، «10:3 به يوما»

* بخش بهترين آهنگ غير اقتباسي: «يكبار»، «سحر شده»، «حمله آگوست»

* بخش بهترين انيميشن كوتاه: «من والروس را ملاقات كردم»، «مادام توتلي پوتلي»، «عشق من»، «احمق‌ها هم به بهشت مي‌روند»، «پيتر و گرگ»

* بخش بهترين مستند بلند: «چشم‌اندازي بي‌انتها»، «نوشتن تجربه زمان گرما»، «سيكو»، «تاكسي به سمتي تاريك»، «جنگ/رقص»

* بخش بهترين مستند كوتاه: «Freeheld»، «تاج»، «مادر ساري»

اسامي برندگان هشتادمين مراسم اسكار 24 فوريه در سالن كداك هاليوود، لس‌آنجلس اعلام خواهد شد.

ارسال به تلگرام
ارسال به دوستان
تلگرام عصر ایران
پربازدید ها
علم و فناوری