کد خبر ۴۱۰۴۰
تاریخ انتشار: ۲۲:۳۸ - ۰۷ ارديبهشت ۱۳۸۷ - 26 April 2008
از میان کل 287 منتخب مجلس 70 درصد اصولگرا، 16 درصد اصلاح طلب و 14 درصد را مستقل ها تشکیل می دهند.

نتایج نهایی شمارش آرای مرحله دوم انتخابات مجلس هشتم از سوی ستاد انتخابات کشور اعلام شد و در این مرحله نیز همانند مرحله اول انتخابات، اصولگرایان بیشترین کرسی های مجلس را به دست آوردند . به نوعی که از میان کل 287 منتخب مجلس 70 درصد اصولگرا، 16 درصد اصلاح طلب و 14 درصد را مستقل ها تشکیل می دهند.
به گزارش خبرنگار مهر، پس از شمارش آرا در مرحله دوم انتخابات مجلس هشتم  46 کرسی از مجموع 82 کرسی باقیمانده مجلس توسط اصولگرایان تثبیت شد.


در مرحله دوم انتخابات مجلس هشتم 18 اصلاح طلب یعنی حدود 21.5 درصد، 18 مستقل یعنی 21.5 درصد و 46 اصولگرا (کاندیداهای جبهه متحد و ائتلاف فراگیر اصولگرایاین) یعنی 57 درصد ، به مجلس راه یافتند .


در مرحله اول انتخابات نیز از 205 کرسی مورد مورد تایید شورای نگهبان ( آرای 3 حوزه باطل شد ) 29 اصلاح طلب معادل 14 درصد ، 153 اصولگرا معادل 74.5 درصد و 23 مستقل معادل  11.5 درصد به مجلس هشتم راه یافته بودند.


به این ترتیب از 287 کرسی 47 اصلاح طلب معادل حدود 16 درصد ، 198 اصولگرا معادل حدود 70 درصد و 42 مستقل معادل حدود 14 درصد به مجلس هشتم راه یافته اند.


در مرحله دوم انتخابات مجلس هشتم 164 داوطلب نمایندگی برای کسب 82 کرسی نمایندگی از مجموع 54 حوزه انتخابیه در 21 استان کشور به رقابت با یکدیگر پرداختند.


به گزارش خبرنگار مهر آرایش سیاسی داوطلبان شرکت کننده در مرحله دوم انتخابات مجلس هشتم به این شرح است:


1- حوزه انتخابیه نجف آباد، تیران و کرون: حمید سعادت (جبهه متحد اصولگرایان)


2- حوزه انتخابیه مبارکه: سیدعلی‌محمد موسوی مبارکه (جبهه متحد اصولگرایان)


3- حوزه انتخابیه آستانه اشرفیه: سیدمهدی صادق (مستقل)


4- حوزه انتخابیه ملایر: حسن ونایی (مستقل)


5- حوزه انتخابیه سراب: مجید نصیرپور سردهایی (ائتلاف فراگیر اصولگرایان+ اعتماد ملی+ ستاد انتخابات اصلاح طلبان)


6- حوزه انتخابیه اقلید: ابوالقاسم رحمانی (مستقل)


7- حوزه انتخابیه بستان آباد: احد خیری (مستقل)


8- حوزه انتخابیه دهلران، دره شهر و آبدانان: علی عزتی (مستقل)


9- حوزه انتخابیه شبستر: علی مطهری (ائتلاف فراگیر اصولگرایان)


10- حوزه انتخابیه زنجان: جمشید انصاری (اعتماد ملی + ستاد انتخابات اصلاح طلبان)


11- حوزه انتخابیه میانه: سیدحسین هاشمی (اعتماد ملی + ستاد انتخابات اصلاح طلبان)


12- حوزه انتخابیه سبزوار: علی بروغنی (مستقل)


13- حوزه انتخابیه قوچان و فاروچ: هادی شوشتری (ستاد ااصلاح طلبان)


14- حوزه انتخابیه رامیان و آزاد شهر: مرادعلی منصوری رضی (جبهه متحد اصولگرایان)


15- حوزه انتخابیه آباده: داوود محمدجانی (مستقل)


16- حوزه انتخابیه گنبد کاووس: عبدالله رستگار (مستقل)


17- حوزه انتخابیه رشت: جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی (جبهه متحد اصولگرایان+ ائتلاف فراگیر اصولگرایان) ، حسن تامینی لیچائی (مستقل) و سید علی آقازاده دافساری (جبهه متحد اصولگرایان+ ائتلاف فراگیر اصولگرایان)


18- حوزه انتخابیه نوشهر و چالوس: انوشیروان محسنی بندپی (اعتماد ملی + ستاد انتخابات اصلاح طلبان)


19- حوزه انتخابیه لردگان: جعفر علیپور بهزادی (ستاد انتخابات اصلاح طلبان)


20- حوزه انتخابیه اهر و هریس: غلامحسین مسعودی ریحان (مستقل)


21- حوزه انتخابیه ارومیه: جواد جهانگیرزاده (ائتلاف فراگیر اصولگرایان) و نادر قاضی پور (مستقل)


22- حوزه انتخابیه اردبیل، نمین و نیر: سید کاظم موسوی (مستقل)


23- حوزه انتخابیه بروجرد: هادی مقدسی (مستقل)


24- حوزه انتخابیه مهریز، بافق، ابرکوه و خاتم: کاظم فرهمند (مستقل)


25- حوزه انتخابیه یزد و صدوق: علی اکبر اولیاء (اعتماد ملی + ستاد انتخابات اصلاح طلبان)


26- حوزه انتخابیه همدان: سید محمد کاظم حجازی (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)


27 - حوزه انتخابیه شهرکرد: نصرالله ترابی قهفرخی ( اعتماد ملی + ستاد انتخابات اصلاح طلبان)


28- حوزه انتخابیه قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب: فرهاد تجری (جبهه متحد اصولگرایان)


29- حوزه انتخابیه خوی: موید حسینی صدر (مستقل)


30- حوزه انتخابیه زابل و زهک: احمدعلی کیخا (مستقل)


31- حوزه انتخابیه دیر، کنگان و جم: عسگر جلالیان (مستقل)


32- حوزه انتخابیه مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد: حسن شبان پور (ائتلاف فراگیر اصولگرایان)


33- حوزه انتخابیه خدا بنده: سید فاضل موسوی (مستقل)


34- حوزه انتخابیه میاندوآب، شاهین دژ و تکاب: محمد میرزایی (مستقل)


35- حوزه انتخابیه مشهد و کلات: سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی  و جواد کریمی قدوسی (جبهه متحد اصولگرایان)


36- حوزه انتخابیه شوشتر: سید محمد سادات ابراهیمی (مستقل)


37- حوزه انتخابیه شیراز: جعفر قادری (جبهه متحد اصولگرایان) و سید احمدرضا دستغیب (ائتلاف فراگیر اصولگرایان + اعتماد ملی)


38- حوزه انتخابیه بندر ماهشهر، امیدیه و هندیجان: خلیل حیات مقدم (مستقل)


39- حوزه انتخابیه آبادان: عبدالله کعبی (ستاد انتخابات اصلاح طلبان)، سیدعلی موسوی جرف (مستقل) و سید حسین دهدشتی (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)


40- حوزه انتخابیه کرمانشاه: جهانبخش امینی (ائتلاف فراگیر اصولگرایان + اعتماد ملی + ستاد انتخابات اصلاح طلبان)، محمدرضا شعبانی (مستقل) و محمد کرمی راد (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)


41- حوزه انتخابیه جهرم: محمدرضا رضایی کوجی (مستقل)


42- حوزه انتخابیه اصفهان: محمدتقی رهبر (ائتلاف فراگیر اصولگرایان) و محمدکریم شهرزاد (مستقل)


43- حوزه انتخابیه کردکوی، ترکمن و بندر گز: محمدجواد نظری مهر (مستقل)


44- حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهرو اسکو: سید محمدرضا میر تاج الدینی (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)، محمدحسین فرهنگی (جبهه متحد اصولگرایان + ائتلاف فراگیر اصولگرایان)، رضا رحمانی (ائتلاف فراگیر اصولگرایان)، علیرضا منادی سفیدان (مستقل) و شکور اکبرنژاد (ائتلاف فراگیر اصولگرایان + اعتماد ملی)


45- حوزه انتخابیه نقده و اشنویه: علی زنجانی حسنلویی (مستقل)


46- حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران: امین شعبانی (ائتلاف فراگیر اصولگرایان) و عبدالجبار کرمی (اعتماد ملی)


47- حوزه انتخابیه ایذه و باغملک: علیرضا دهقانی (مستقل)


48- حوزه انتخابیه اهواز: ناصر سودانی (جبهه متحد اصولگرایان) و سید شریف حسینی (مستقل)


49- حوزه انتخابیه پارس آباد و بیله سوار: وکیل سپه اجیرلو (مستقل)


50- حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا: عبدالناصر ایزدی (مستقل)


51- حوزه انتخابیه خرم آباد: محمدرضا ملکشاهی راد (جبهه متحد اصولگرایان) و رضا رحیمی نسب (ائتلاف فراگیر اصولگرایان)


52- حوزه انتخابیه الیگودرز: حجت الله رحمانی (مستقل)


53- حوزه انتخابیه ایلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهران: شاپور پولادی (ائتلاف فراگیر اصولگرایان و داریوش قنبری (ائتلاف فراگیر اصولگرایان + اعتماد ملی + ستاد انتخابات اصلاح طلبان)


54 - حوزه انتخابیه تهران ، ری ، شمیرانات و اسلامشهر : الیاس نادران ، لاله افتخاری، مهدی کوچک زاده، علیرضا زاکانی، علی اصغر زارعی ، طیبه صفایی ، پرویز سروری ، زهره الهیان ، حمید رسایی و حسین فدایی ( جبهه متحد اصولگرایان ) و علیرضا محجوب ( ستاد انتخابات اصلاح طلبان + اعتماد ملی ) 

ارسال به تلگرام
ارسال به دوستان
تلگرام عصر ایران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز:1200
تلگرام عصر ایران
پربازدید ها
تلگرام عصر ایران
بلیط (عصر ایران داخلی)
دلتابان- صفحه داخلی
بلیط (عصر ایران داخلی)
دلتابان- صفحه داخلی
بلیط (عصر ایران داخلی)
دلتابان- صفحه داخلی
عکس
بلیط (عصر ایران داخلی)
دلتابان- صفحه داخلی
نظرسنجی
پیش بینی شما از نتیجه بازی روسیه - مصر؟
برد روسیه
برد مصر
تساوی
بلیط (عصر ایران داخلی)
دلتابان- صفحه داخلی