کد خبر ۶۲۴۹۲۹
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۶ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ - 05 August 2018
فیلم‌های «خوک» و «بدون تاریخ بدون امضاء» که اولی در جشنواره فیلم فجر هم حضور نداشت با هم رقابت نزدیک دارند

در بیستمین جشن بزرگ سینمای ایران دو فیلم «خوک» و «بدون تاریخ بدون امضاء» هر کدام با نامزدی در 10 رشته رکورددار شدند.

به گزارش عصر ایران، داوران جشن خانه سینما در چند وقت اخیر بیش از 70 فیلم سینمایی اکران شده را که در بازه زمانی مدنظر آیین نامه جشن قرار می‌گیرند تماشا و در نهایت 35 فیلم را در رشته‌های گوناگون نامزد دریافت جایزه کردند.

در این بین فیلم‌های «خوک» به کارگردانی مانی حقیقی و «بدون تاریخ بدون امضاء» که اولی در جشنواره فیلم فجر هم حضور نداشت رقابت تنگاتنگی با هم دارند و در 10 رشته نامزد دریافت جایزه شده‌اند.

در رده بعدی رکوردداران نامزدی جشن خانه سینما، فیلم‌های «به وقت شام» ابراهیم حاتمی‌کیا و «خفه گی» فریدون جیرانی با 7 نامزدی قرار دارند و پس از این‌ها نیز فیلم‌های «سارا  و آیدا» مازیار میری با 6 نامزدی، «عصبانی نیستم» رضا درمیشیان با پنج نامزدی، «چهارراه استانبول» مصطفی کیایی با چهار نامزدی و «فِراری» علیرضا داودنژاد، «سد معبر» محسن قرایی و «بیست و یک روز بعد» محمدرضا خردمندان با سه نامزدی در رده‌های بعدی قرار دارند. 

رکوردداران نامزدی جشن خانه سینما / دو فیلم رقابت تنگاتنگ دارند
همچنین فیلم‌های مسعود کیمیایی (قاتل اهلی)، رامبد جوان (نگار) و شهرام مکری (هجوم) از فیلم‌هایی هستند که در دو رشته نامزد دریافت جایزه شده‌اند.

اما در میان اسامی نامزدها تعداد فیلم‌هایی که در یک رشته نامزد شده‌اند قابل توجه است که از بین 35 فیلم، 17 اثر فقط در یک رشته نظر  داوران را جلب کرده‌اند و به فیلم‌های «دلم می‌خواد» بهمن فرمان‌آرا، «زادبوم» ابوالحسن داودی، «ملی و راه‌های نرفته‌اش» تهمینه میلانی و «مالاریا» پرویز شهبازی می‌توان اشاره کرد.

نامزدهای بیستمین جشن خانه سینما به ریاست علی نصیریان در حالی اعلام شده‌اند که برای آخرین سال جشن به صورت آیین‌نامه سالانه برگزار می‌شود و قرار است از سال آینده جدی‌تر به شیوه آکادمی برپا شود.

همچنین با توجه به شرایط اقتصادی مدیران خانه سینما و جشن تصمیم گرفته‌اند جشن بزرگی را امسال برگزار نکنند ولی جزییات چگونگی اجرای آن هنوز رسانه‌ای نشده است.

اسامی نامزدها بدین شرح است:

بهترین فیلم:

۱- علی جلیلوند                                       برای فیلم       بدون تاریخ، بدون امضاء

۲- محمد خزاعی                                      برای فیلم       به وقت شام

۳- مانی حقیقی                                       برای فیلم       خوک

۴- رضا درمیشیان                                    برای فیلم       عصبانی نیستم

۵- جهانگیر کوثری                                   برای فیلم       فراری

بهترین کارگردانی:

۱- اصغر یوسفی نژاد                                 برای فیلم       ائو (خانه)

۲- وحید جلیلوند                                    برای فیلم       بدون تاریخ، بدون امضاء

۳- ابراهیم حاتمی کیا                               برای فیلم       به وقت شام

۴- فریدون جیرانی                                   برای فیلم       خفه گی

۵- مانی حقیقی                                      برای فیلم       خوک

۶-رضا درمیشیان                                     برای فیلم       عصبانی نیستم

بهترین فیلمنامه:

۱- علی زرنگار و وحید جلیلوند                 برای فیلم       بدون تاریخ، بدون امضاء

۲- رضا مقصودی و افرا جورابلو               برای فیلم       خجالت نکش

۳- مانی حقیقی                                       برای فیلم      خوک

۴- فرید مصطفوی و ابوالحسن داودی        برای فیلم       زادبوم

۵- امیر عربی                                         برای فیلم       سارا و آیدا

۶- رضا درمیشیان                                   برای فیلم       عصبانی نیستم

بهترین فیلمبرداری:

۱- پیمان شادمان فر                               برای فیلم       بدون تاریخ، بدون امضاء

۲- مسعود سلامی                                  برای فیلم       خفه گی

۳- داود امیری                                      برای فیلم       دلم میخواد

۴- فرشاد محمدی                                 برای فیلم       قاتل اهلی

۵- بهرام بدخشانی                                 برای فیلم       نگار

بهترین تدوین:

۱- مهرداد خوشبخت                             برای فیلم       به وقت شام

۲- محمدرضا موئینی و هدا موئینی         برای فیلم       بیست و یک روز بعد

۳- بهرام دهقانی                                   برای فیلم       خفه گی

۴- احمد مرادپور                                  برای فیلم       سارا و آیدا

۵- حسن حسندوست                            برای فیلم       فراری

۶- بهرام دهقانی                                  برای فیلم       نگار

بهترین بازیگر نقش اول زن:

۱- محدثه حیرت                               برای فیلم       ائو (خانه)

۲- شبنم مقدمی                               برای فیلم       خجالت نکش

۳- الناز شاکردوست                           برای فیلم       خفه گی

۴- فرشته حسینی                             برای فیلم       رفتن

۵- غزل شاکری                                برای فیلم       سارا و آیدا

۶- زهرا داودنژاد                               برای فیلم       شماره ۱۷ سهیلا

بهترین بازیگر نقش اول مرد:

۱- امیر آقایی                                   برای فیلم       بدون تاریخ، بدون امضاء

۲- نوید محمد زاده                            برای فیلم       خفه گی

۳- حسن معجونی                             برای فیلم       خوک

۴- حامد بهداد                                 برای فیلم       سد معبر

۵- نوید محمدزاده                            برای فیلم       عصبانی نیستم

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

۱- زکیه بهبهانی                                برای فیلم       بدون تاریخ، بدون امضاء

۲- پانته آ پناهی ها                            برای فیلم       جشن دلتنگی

۳- لیلی رشیدی                               برای فیلم       خوک

۴- پگاه آهنگرانی                              برای فیلم       سارا و آیدا

۵- مهتاب کرامتی                            برای فیلم       ناخواسته

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

۱- فرید سجادی حسینی                      برای فیلم       ایتالیا ایتالیا

۲- نوید محمد زاده                             برای فیلم       بدون تاریخ، بدون امضاء

۳- اکبر زنجانپور                                برای فیلم       پل خواب

۴- مسعود کرامتی                              برای فیلم       چهار راه استانبول

۵- نادر فلاح                                     برای فیلم       سد معبر

۶- بهرام افشاری                                برای فیلم       کارگر ساده نیازمندیم

بهترین موسیقی فیلم:

۱- آرمان موسی پور                         برای فیلم       چهار راه استانبول

۲- کارن همایونفر                            برای فیلم       خفه گی

۳- پیمان یزدانیان                           برای فیلم       خوک

۴- ستار اورکی                               برای فیلم       فیلشاه

۵- بهزاد عبدی                               برای فیلم       قاتل اهلی

۶- امیر معینی                               برای فیلم       ملی و راههای نرفته

بهترین طر احی صحنه:

۱- محسن نصراللهی                         برای فیلم       بدون تاریخ، بدون امضاء

۲- کامیاب امین عشایری                   برای فیلم       بیست و یک روز بعد

۳- حجت اشتری                             برای فیلم       سد معبر

۴- کیوان مقدم                               برای فیلم       مالاریا

۵- امیر اثباتی                                برای فیلم       هجوم

بهترین طراحی لباس:

۱- سارا سمیعی                            برای فیلم       اسرافیل

۲- کامیاب امین عشایری                برای فیلم       بیست و یک روز بعد

۳- نازنین خزائی                           برای فیلم       تابستان داغ

۴- نگار نعمتی                             برای فیلم       خوک

۵- امیر اثباتی                              برای فیلم       هجوم

بهترین صدابرداری:

۱- جهانگیر میرشکاری و مهدی ابراهیم زاده                  برای فیلم       اسرافیل

۲- امین میرشکاری                                               برای فیلم    بدون تاریخ، بدون امضاء

۳- طاهر پیشوایی                                                  برای فیلم        به وقت شام

۴- رشید دانشمند                                                 برای فیلم       پل خواب

۵- پرویز آبنار                                                      برای فیلم       فراری

بهترین صداگذاری:

۱- علیرضا علویان                                                 برای فیلم       به وقت شام

۲- محمود موسوی نژاد                                          برای فیلم        جشن دلتنگی

۳- آرش قاسمی                                                   برای فیلم       حریم شخصی

۴- امیر حسین قاسمی                                          برای فیلم       خوک

۵- محمدرضا دلپاک                                             برای فیلم       عصبانی نیستم

بهترین چهره پردازی:

۱- محسن ملکی                                 برای فیلم       آپاندیس

۲- عبدالله اسکندری                            برای فیلم       بدون تاریخ، بدون امضاء

۳- عباس عباسی                                برای فیلم       چهار راه استانبول

۴- مهرداد میرکیانی                            برای فیلم       خوک

۵- نوید فرح مرزی                             برای فیلم       مصادره

بهترین جلوه های میدانی:

۱- حمید رسولیان                           برای فیلم       اشنوگل

۲- محسن روزبهانی                         برای فیلم       به وقت شام

۳- آرش آقابیگ                              برای فیلم       خفه گی

۴- ایمان کرمیان                             برای فیلم       خوک

۵- عباس شوقی                              برای فیلم       سوگ

بهترین جلوه های بصری:

۱- سید هادی اسلامی                     برای فیلم       به وقت شام

۲- فرید ناظرفصیحی                       برای فیلم       چهار راه استانبول

۳- بهنام خاکسار                           برای فیلم       سارا و آیدا

۴- امیر ولیخانی                            برای فیلم       شکلاتی  

متعاقبا نامزدهای بخش های فیلم کوتاه، انیمیشن و مستند طی روزهای آینده اعلام خواهد شد.

ارسال به تلگرام
ارسال به دوستان
تلگرام عصر ایران
پربازدید ها
علم و فناوری