کد خبر ۶۲۹۴۶۵
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۱ - ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ - 01 September 2018
هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ به آخرین روز خود رسید و ایران با ۱۹ مدال طلا، ۱۹ نقره و ۲۲ برنز گرفته رده پنجمی جدول را از دست داد و در رده ششم جدول مدالی قرار گرفت. ا

در آخرین روز از بازی های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی، ایران با ۱۹ مدال طلا، ۱۹ نقره و ۲۲ برنز در رده ششم قرار گرفت و ازبکستان پنجمی خود را قطعی کرد.

به گزارش ایسنا، هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ به آخرین روز خود رسید و ایران با ۱۹ مدال طلا، ۱۹ نقره و ۲۲ برنز گرفته رده پنجمی جدول را از دست داد و در رده ششم جدول مدالی قرار گرفت. ازبکستان با ۲۱ مدال طلا، ۲۴ نقره و ۲۵ برنز پنجمی را از ایران گرفت و ایران به رده ششم بازی ها سقوط کرد. ازبکستان با ۵ مدال طلا و ۲ نقره در رشته بوکس و یک طلا و یک نقره در مسابقات روز آخر سامبو، جایگاه پنجمی را به خود اختصاص داد و کاروان ایران که در دوره قبل پنجم شده بود، در مکان ششم قرار گرفت.

 

رده کشور طلا نقره برنز مجموع
۱ چین ۱۲۵ ۸۸ ۶۴ ۲۷۷
۲ ژاپن ۷۰ ۵۲ ۷۴ ۱۹۶
۳ کره جنوبی ۴۶ ۵۵ ۶۶ ۱۶۷
۴ اندونزی ۳۱ ۲۴ ۴۳ ۹۸
۵ ازبکستان ۲۱ ۲۴ ۲۵ ۷۰
۶ ایران ۱۹ ۱۹ ۲۲ ۶۰
۷ چین تایپه ۱۷ ۱۹ ۳۰ ۶۶
۸ هند ۱۵ ۲۴ ۲۹ ۶۸
۹ قزاقستان ۱۴ ۱۶ ۴۳ ۷۳
۱۰ کره شمالی ۱۲ ۱۱ ۱۳ ۳۶

* جدول مدالی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی ( تا ساعت ۱۳:۴۵):
رده کشور طلا نقره برنز مجموع
۱ چین ۱۲۵ ۸۸ ۶۴ ۲۷۷
۲ ژاپن ۷۰ ۵۲ ۷۴ ۱۹۶
۳ کره جنوبی ۴۶ ۵۵ ۶۶ ۱۶۷
۴ اندونزی ۳۱ ۲۴ ۴۳ ۹۸
۵ ازبکستان ۲۱ ۲۴ ۲۵ ۷۰
۶ ایران ۱۹ ۱۹ ۲۲ ۶۰
۷ چین تایپه ۱۷ ۱۹ ۳۰ ۶۶
۸ هند ۱۵ ۲۴ ۲۹ ۶۸
۹ قزاقستان ۱۴ ۱۶ ۴۳ ۷۳
۱۰ کره شمالی ۱۲ ۱۱ ۱۳ ۳۶

اسامی مدال آوران ایران به شرح زیر است:

** مدال آوران طلا:

۱-علیرضا کریمی(کشتی آزاد)

۲-حسن یزدانی (کشتی آزاد)

۳- پرویز هادی (کشتی آزاد)

۴- سعید رجبی (تکواندو)

۵- میرهاشم حسینی (تکواندو)

۶- محمد علی گرایی (کشتی فرنگی)

۷-حسین نوری ( کشتی فرنگی)

۸- محسن محمد سیفی (ووشو)

۹- عرفان آهنگریان (ووشو)

۱۰- رضا علیپور (سنگنوردی)

۱۱- تیم ملی کبدی دختران

۱۲- تیم ملی کبدی مردان

۱۳- سهراب مرادی (وزنه برداری)

۱۴- سجاد گنج زاده (کاراته)

۱۵-بهمن عسگری(کاراته)

۱۶- بهداد سلیمی (وزنه برداری)

۱۷-حسین کیهانی (دوومیدانی)

۱۸- الیاس علی اکبری (کوراش)

۱۹- احسان حدادی (دوومیدانی)

** مدال آوران نقره:

۱-مرجان سلحشوری( پومسه تکواندو)

۲-کوروش بختیار (پومسه تکواندو)

۳- زهرا کیانی (تالو ووشو)

۴- فرود ظفری (ووشو)

۵- الهه منصوریان (ووشو)

۶- شهربانو منصوریان (ووشو)

۷- امیرمحمد بخشی (تکواندو)

۸- تیم قایقرانی رویینگ چهار نفره دختران ( مریم کرمی، مهسا جاور، نازنین رحمانی و مریم امیدی پارسا)

۹-نازنین ملایی(قایقرانی)

۱۰-نازنین رحمانی و مریم امیدی پارسا(قایقرانی)

۱۱-تیم شمشیربازی مردان ایران در اسلحه سابر (مجتبی عابدینی، سیدعلی پاکدامن، محمد رهبری و فرزاد باهر)

۱۲- امیر مهدی زاده (کاراته)

۱۳- طراوت خاکسار (کاراته)

۱۴- رزیتا علیپور (کاراته)

۱۵- سعید علی حسینی (وزنه برداری)

۱۶- جعفر پهلوانی (کوراش)

۱۷- هدیه کاظمی (قایقرانی)

۱۸- سعید ملایی (جودو)

۱۹- امیر مرادی (دوومیدانی)

** مدال آوران برنز:

۱-رضا اطری (کشتی آزاد)

۲-فرزان عاشورزاده (تکواندو)

۳- علی پاکدامن (شمشیربازی)

۴- مهرداد مردانی (کشتی فرنگی)

۵- محمدرضا گرایی (کشتی فرنگی)

۶- مه لقا جام بزرگ (تیراندازی)

۷- تیم قایقرانی رویینگ دونفره دختران (مریم کرمی و پریسا احمدی)

۸- ناهید کیانی (تکواندو)

۹- حمیده عباسعلی (کاراته)

۱۰- تهمینه کربلایی (پنجاک سیلات)

۱۱- علی هاشمی (وزنه برداری)

۱۲- تیم ملی بسکتبال سه نفره مردان

۱۳-پگاه زنگنه (کاراته)

۱۴- تیم میکس کامپوند ایران (تیروکمان: فرشته قربانی و نیما محبوبی)

۱۵- ذبیح الله پورشیب (کاراته)

۱۶- قنبرعلی قنبری (کوراش)

۱۷- امید تیزتک (کوراش)

۱۸- تیم قایقرانی کایاک چهار نفره مردان( احمدرضا طالبیان، پیمان قویدل، علی آقامیرزایی و امین بوداغی)

۱۹- محمدنبی رضایی (قایقرانی)

۲۰- محمد محمدی بریمانلو (جودو)

۲۱- نوشاد عالمیان (تنیس روی میز)

۲۲- تیم ملی واترپلو

ارسال به تلگرام
ارسال به دوستان
تلگرام عصر ایران
پربازدید ها
علم و فناوری