کد خبر ۶۲۹۵۲۴
تاریخ انتشار: ۲۳:۰۱ - ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ - 01 September 2018

آیین پایانی بیستمین جشن سینمای ایران به منظور اهداء تندیس های خانه سینما به برگزیدگان این رویداد بزرگ سینمایی عصر امروز دهم شهریور ماه در تالار وحدت برگزار شد.

به گزارش میزان، آیین پایانی بیستمین جشن سینمای ایران به منظور اهداء تندیس های خانه سینما به برگزیدگان این رویداد بزرگ سینمایی عصر امروز دهم شهریور ماه در تالار وحدت برگزار شد.

در این آیین برندگان رشته های مختلف که توسط داوران انجمن عالی هنرها و فنون سینمایی برگزیده شده اند معرفی و با اهداء لوح تقدیر و تندیس های جشن سینما مورد تقدیر قرار شدند.

فهرست برگزیدگان بیستمین جشن خانه سینما به شرح زیر اعلام شد:

بهترین فیلم:

۱- علی جلیلوند برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضاء (برنده)

۲- محمد خزاعی برای فیلم به وقت شام

۳- مانی حقیقی برای فیلم خوک

۴- رضا درمیشیان برای فیلم عصبانی نیستم

۵- جهانگیر کوثری برای فیلم فراری

بهترین کارگردانی:

۱- اصغر یوسفی نژاد برای فیلم ائو (خانه)

۲- وحید جلیلوند برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضاء (برنده)

۳- ابراهیم حاتمی کیا برای فیلم به وقت شام

۴- فریدون جیرانی برای فیلم خفه گی

۵- مانی حقیقی برای فیلم خوک

۶-رضا درمیشیان برای فیلم عصبانی نیستم

بهترین فیلمنامه:

۱- علی زرنگار و وحید جلیلوند برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضاء (برنده)

۲- رضا مقصودی و افرا جورابلو برای فیلم خجالت نکش

۳- مانی حقیقی برای فیلم خوک

۴- فرید مصطفوی و ابوالحسن داودی برای فیلم زادبوم

۵- امیر عربی برای فیلم سارا و آیدا

۶- رضا درمیشیان برای فیلم عصبانی نیستم

بهترین فیلمبرداری:

۱- پیمان شادمان فر برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضاء

۲- مسعود سلامی برای فیلم خفه گی (برنده)

۳- داود امیری برای فیلم دلم میخواد

۴- فرشاد محمدی برای فیلم قاتل اهلی

۵- بهرام بدخشانی برای فیلم نگار

بهترین تدوین:

۱- مهرداد خوشبخت برای فیلم به وقت شام

۲- محمدرضا موئینی و هدا موئینی برای فیلم بیست و یک روز بعد

۳- بهرام دهقانی برای فیلم خفه گی

۴- احمد مرادپور برای فیلم سارا و آیدا (برنده)

۵- حسن حسندوست برای فیلم فراری

۶- بهرام دهقانی برای فیلم نگار

بهترین بازیگر نقش اول زن:

۱- محدثه حیرت برای فیلم ائو (خانه)

۲- شبنم مقدمی برای فیلم خجالت نکش

۳- الناز شاکردوست برای فیلم خفه گی

۴- فرشته حسینی برای فیلم رفتن

۵- غزل شاکری برای فیلم سارا و آیدا (برنده)

۶- زهرا داودنژاد برای فیلم شماره ۱۷ سهیلا

بهترین بازیگر نقش اول مرد:

۱- امیر آقایی برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضاء

۲- نوید محمد زاده برای فیلم خفه گی

۳- حسن معجونی برای فیلم خوک

۴- حامد بهداد برای فیلم سد معبر (برنده)

۵- نوید محمدزاده برای فیلم عصبانی نیستم

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

۱- زکیه بهبهانی برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضاء (برنده)

۲- پانته آ. پناهی‌ها برای فیلم جشن دلتنگی

۳- لیلی رشیدی برای فیلم خوک

۴- پگاه آهنگرانی برای فیلم سارا و آیدا

۵- مهتاب کرامتی برای فیلم ناخواسته

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

۱- فرید سجادی حسینی برای فیلم ایتالیا ایتالیا

۲- نوید محمد زاده برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضاء (برنده)

۳- اکبر زنجانپور برای فیلم پل خواب

۴- مسعود کرامتی برای فیلم چهار راه استانبول

۵- نادر فلاح برای فیلم سد معبر

۶- بهرام افشاری برای فیلم کارگر ساده نیازمندیم

بهترین موسیقی فیلم:

۱- آرمان موسی پور برای فیلم چهار راه استانبول

۲- کارن همایونفر برای فیلم خفه گی

۳- پیمان یزدانیان برای فیلم خوک (برنذه)

۴- ستار اورکی برای فیلم فیلشاه

۵- بهزاد عبدی برای فیلم قاتل اهلی

۶- امیر معینی برای فیلم ملی و راه‌های نرفته

بهترین طراحی صحنه:

۱- محسن نصراللهی برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضاء

۲- کامیاب امین عشایری برای فیلم بیست و یک روز بعد

۳- حجت اشتری برای فیلم سد معبر (برنده)

۴- کیوان مقدم برای فیلم مالاریا

۵- امیر اثباتی برای فیلم هجوم

بهترین طراحی لباس:

۱- سارا سمیعی برای فیلم اسرافیل

۲- کامیاب امین عشایری برای فیلم بیست و یک روز بعد

۳- نازنین خزائی برای فیلم تابستان داغ

۴- نگار نعمتی برای فیلم خوک (برنده)

۵- امیر اثباتی، نازنین توسلی برای فیلم هجوم

بهترین صدابرداری:

۱- جهانگیر میرشکاری و مهدی ابراهیم زاده برای فیلم اسرافیل

۲- امین میرشکاری برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضاء

۳- طاهر پیشوایی برای فیلم به وقت شام

۴- رشید دانشمند برای فیلم پل خواب (برنده)

۵- پرویز آبنار برای فیلم فراری

بهترین صداگذاری:

۱- علیرضا علویان برای فیلم به وقت شام (برنده)

۲- محمود موسوی نژاد برای فیلم جشن دلتنگی

۳- آرش قاسمی برای فیلم حریم شخصی

۴- امیر حسین قاسمی برای فیلم خوک

۵- محمدرضا دلپاک، رضا نریمی زاده برای فیلم عصبانی نیستم

بهترین چهره پردازی:

۱- محسن ملکی برای فیلم آپاندیس

۲- عبدالله اسکندری برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضاء

۳- عباس عباسی برای فیلم چهار راه استانبول

۴- مهرداد میرکیانی برای فیلم خوک (برنده)

۵- نوید فرح مرزی برای فیلم مصادره

بهترین جلوه‌های میدانی:

۱- حمید رسولیان برای فیلم اشنوگل

۲- محسن روزبهانی برای فیلم به وقت شام (برنده)

۳- آرش آقابیگ برای فیلم خفه گی

۴- ایمان کرمیان برای فیلم خوک

۵- عباس شوقی برای فیلم سوگ

بهترین جلوه‌های بصری:

۱- سید هادی اسلامی برای فیلم به وقت شام

۲- فرید ناظرفصیحی برای فیلم چهار راه استانبول (برنده)

۳- بهنام خاکسار برای فیلم سارا و آیدا

۴- امیر ولیخانی برای فیلم شکلاتی

نامزد‌های بهترین فیلم کوتاه:

۱- بچه خور محمد کارت (برنده)

۲- تو هنوز اینجایی کتایون پرمر، محمد روحبخش

۳- دریای تلخ فاطمه احمدی

۴- گسل سهیل امیر شریفی

۵- مثل بچه آدم آرین وزیر دفتری

نامزد‌های بهترین کارگردانی مستند:

۱- پرسپولیس شیکاگو ارد عطارپور (برنده)

۲- تالان محمدصادق دهقانی

۳- دادا سلطنه هادی احمدی

۴- لوتوس محمدرضا وطن دوست

۵- ورس جواد وطنی

نامزد‌های بهترین فیلم مستند:

۱- اسرار دریاچه آرمین ایثاریان

۲- خرامان طلا آزادروش

۳- در جستجوی فریده آزاده موسوی و کورش عطایی (برنده)

۴- زنبورک در گام مینور پیمان فتوت احمدی

۵- مثل اسمم پگاه سودابه بیضایی و کاوه فرنام

نامزد‌های بهترین فیلم انیمیشن:

۱- ایکی پرستو کاردگر

۲- بدو رستم بدو حسین ملایمی (برنده)

۳- شب ترسناک لومو ساره شفیعی پور

۴- روباه صادق جوادی

۵- یکی بود، یکی نبود مهین جواهریان

ارسال به تلگرام
برچسب ها: جشن خانه سینما
ارسال به دوستان
تلگرام عصر ایران
پربازدید ها
علم و فناوری