عصر ایران
کد خبر: ۱۱۶۵۲
تاریخ انتشار: ۲۲:۳۹ - ۲۴ بهمن ۱۳۸۵ - 13 February 2007
گلوله‌های این سلاح که هر قبضه آن 19 هزار و 500 دلار قیمت دارد، قادر به شکافتن جلیقه‌های ضد ‌گلوله و عبور از بدنه خودروهای ارتش آمریکاست.

عصر ایران - در پی شکست کنفرانس مطبوعاتی سه مقام ناشناس نظامی آمریکا در ارائه 10 اسلاید برای اثبات دخالت نظامی ایران در عراق ، بار دیگر منابع ناشناس در ارتش آمریکا به میدان آمدند تا به هر ترتیبی که شده ، ارسال سلاح از سوی ایران به شورشیان عراق را اثبات کنند .

به گزارش عصر ایران(asriran.com) به نقل از «دیلی تلگراف» ، چاپ لندن، یک مقام مجهول الهویه در ارتش آمریکا مدعی شده است : "قناسه" هایی که تک تیراندازان عراقی با آنها ، تفنگداران آمریکایی را هدف قرار می دهند ، از سوی ایران به آنها داده شده است .

 بنا به ادعای این منبع نظامی که نامی از او برده نشده است ، نظامیان امریکایی اخیرا در بغداد یکصد قبضه اسلحه پیشرفته " قناسه HS 50 " کشف کرده اند که چندی پیش از  کارخانه " اشتیر مانلیشر" اتریش به ایران صادر شده بود .

دیلی تلگراف می افزاید: 45 روز پس از اینکه این محموله به ایران رسید ، یک سرباز امریکایی در عراق توسط یکی از همین سلاح ها در عراق هدف قرار گرفت و کشته شد .
 
گلوله‌های این سلاح که هر قبضه آن 19 هزار و 500 دلار قیمت دارد ، قادر به شکافتن جلیقه‌های ضد‌گلوله و عبور ازبدنه خودروهای ارتش آمریکاست.

در این گزارش آمده است که اتریش 800 قبضه قناسه پیشرفته به ایران فروخته بود تا در مبارزه علیه قاچاقچیان مواد مخدر در شرق کشور به کار رود ولی این سلاح ها سر از عراق در آورده است !

گفتنی است ، چند روز پیش نیز سه مقام آمریکایی با نشان دادن عکس هایی ، مدعی انتقال خمپاره های ایرانی به عراق شده بودند که  کارشناسان نظامی با یادآوری اینکه خمپاره های ادعایی آنها ، اساسا در ایران تولید نمی شود و ساخت پاکستان ( هم پیمان امریکا در مبارزه علیه تروریسم) است ، باعث یک رسوایی حیثیتی برای ارتش آمریکا و سیا شدند  و متعاقب آن رییس ستاد ارتش امریکا اذعان کرد که هیچ مدرکی علیه ایران وجود ندارد .

واکنش «اشتير-مانليشر»
در پی انتشار این خبر در " دیلی تلگراف" رییس شركت «اشتير-منليچر»،اعلام کرد: مدركي که نشان دهدقناسه های مصادره شده توسطآمريكاي ي ها همان تفنگ‌هايي است كه ما به ايران فروخته ایم، وجود ندارد.
   
به گزارش خبرگزاري فرانسه، «فرنز هولچو» افزود: «سلاح های ما در سراسر جهان كپي مي‌شود »

وي تاکید کرد: برغم مخالفت های آمریکا با انعقاد این قرار داد ، ما همه مجوزهاي لازم براي فروش این سلاح ها به ایران از وزارت امور خارجه و وزارت كشور اتريش دريافت كرده ایم .


بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
Bookmark and Share
نام:
ایمیل:
* نظر: