عصر ایران
کد خبر: ۲۴۵۴۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۸ - ۱۰ شهريور ۱۳۸۶ - 01 September 2007
علت توقیف این کتاب ؛ نقل قول هاشمی رفسنجانی در صفحه 173 و در نقل خاطرات خود از روز پنج شنبه 14تیرماه 1363 ذکر شده است.

کتاب 688 صفحه ای "به سوی سرنوشت "که توسط محسن هاشمی تدوین یافته و در بیستمین نمایشگاه بین المللی کتاب عرضه شده بود توسط وزارت ارشاد "توقیف " و " جمع آوری" شده است. علت توقیف این کتاب ؛ نقل قول هاشمی رفسنجانی در صفحه 173 است.

هفتمین جلد از کتاب خاطرات و روزنوشت های آیت الله هاشمی رفسنجانی در سال 63 که با نام "به سوی سرنوشت" به چاپ رسیده است؛ توسط وزارت ارشاد توقیف شده است.

به گزارش" فردا" و به نقل از یک منبع آگاه، این کتاب توسط وزارت ارشاد "توقیف " و " جمع آوری" شده است.

کتاب 688 صفحه ای "به سوی سرنوشت " توسط محسن هاشمی تدوین یافته و در بیستمین نمایشگاه بین المللی کتاب عرضه شده بود.

علت توقیف این کتاب ؛ نقل قول هاشمی رفسنجانی در صفحه 173 و در نقل خاطرات خود از روز پنج شنبه 14تیرماه 1363 ذکر شده است که می نویسد؛«... نماینده شوشتر هم آمد و پیشنهاد قطع شعار مرگ بر آمریكا و مرگ بر شوروی را می داد. گفتم به طور اصولی تصمیم گرفته ایم، امام هم موافقت كرده اند ولی منتظر فرصت هستیم.»

گفتنی است خبر توقیف کتاب "به سوی سرنوشت" در برخی از منابع خارجی نیز انعکاس یافته است.

 چاپ مجدد «به سوی سرنوشت» مشروط می شود

در همین حال رجا نیوز گزارش داد: در پی انتشار کتاب «به سوی سرنوشت» که طی آن بدون هیچگونه مجوز رسمی از موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)، از قول هاشمی رفسنجانی نسبتهایی به امام راحل(ره) داده شده و منتشر گشته است، قرار است تا از چاپ مجدد و توزیع این کتاب جلوگیری به عمل آيد.

بر اساس این گزارش این تصمیم در حالی پس از انتشار نوبت اول این کتاب، اجرا خواهد شد که مطابق قانون، هر نوع نقل قول رسمی و عنوان دار از حضرت امام(ره) و یا مقام معظم رهبری، پیش از انتشار به صورت کتاب، می بایست به تایید موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) و یا دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری رسیده باشد.

بدین ترتیب، چاپ کتاب «به سوی سرنوشت» هاشمی رفسنجانی در نوبت اول را می بایست يك چاپ «غیر قانونی» و یا «فراقانونی» دانست.

خبرنگار رجانیوز در ادامه این گزارش به نقل از یک منبع آگاه افزوده است: مسوولان وزارت ارشاد نيز بر لزوم صدور مجوز کتبی تأیید اینگونه انتسابها به حضرت امام(ره) از سوی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) تاكيد كرده اند و اين امر را شرط تجدید چاپ این کتاب و اجازه توزیع مجدد آن دانسته اند.

 

مطالب مرتبط :
علم رجال و خاطرات هاشمي رفسنجاني
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
Bookmark and Share
نام:
ایمیل:
* نظر: