عصر ایران
نیازمندیها
لرد دانلود
دانلود نرم افزار، بازی، آهنگ
کد خبر: ۲۸۴۹۴
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۳ - ۱۳ آبان ۱۳۸۶ - 04 November 2007
از ديگر گونه هاي بسيار نادر اين مجموعه ، كبوترهاي رنت آمريكاست كه 2 كيلو وزن دارد و بسيار كمياب است و به عنوان بزرگترين پرندگان در حال پرواز جهان محسوب مي شود .

يك شهروند كرجي علاقه مند به طبيعت با جمع آوري 10 هزار گونه از پرندگان نادر و كمياب دنيا قصد دارد بزرگترين باغ پرندگان قاره آسيا را ايجاد كند .
به گزارش باشگاه خبرنگاران امير راد يكي از مردان بلند همتي است كه علاقه 25 سال خود را به عشق مبدل كرده و با سفر به 65 كشور دنيا هزاران گونه از پرندگان نادر را از سراسر جهان جمع آوري كرده و در مجموعه شخصي خود نگهداري مي كند . وي عشق و علاقه خود به پرندگان را از زمان كودكي مي داند و مي گويد : همه پرندگان را در منزل خود نگهداري مي كردم و يك روز كه داشتم به پرنده هايم نگاه مي كردم تصميم گرفتم تمام پرنده هاي زيبا دنيا را در يك مجموعه جمع كنم تا همه از ديدن آن لذت ببرند . راد با بيان اينكه هر وقت به زيباييهاي پرندگان نگاه مي كنم قدرت خدا برايم متجلي مي شود گفت  نقش و نگارهاي زيبا و ديدني  پرندگان دليلي بر توانايي قادر يكتاست كه نقاشان ماهر هم اگر ماهها تامل كنند تا بتوانند گوشه اي از اين زيباييها را به تصوير بكشند ، از كشيدن آن ناتوانند . وي گفت تصميم گرفته ام با جمع آوري اين پرندگان زيبا و كمياب نمايشگاهي را احداث كنم كه به عنوان يك بانك اطلاعاتي براي دانشجويان و استادان دانشگاه براي تحقيق و پژوهش آنان مورد استفاده قرار گيرد . او معتقد است با وجود نگهداري پرنده هاي زيبا و نادر بسيار در اين باغ ، ويژگي چند پرنده ، آنها را از ساير پرندگان اين باغ متمايز مي كند ، يكي از اين پرنده ها غازهاي هاوايي هستند . راد افزود تنها 40 قطعه غاز هاوايي در جهان وجود دارد كه 3 پرنده  از آن در اين نمايشگاه نگهداري مي شود . وي گفت جاكوبين يا كبوتر يال دار با 25 سانتي متر يال ، از پرندگان نادري است كه در گذشته در سنگاپور مي زيست و هم اكنون در كشورهاي اروپايي پرورش مي يابد و به نمايشگاههاي زينتي دنيا فرستاده مي شود . كبوتر بلغاري از ديگر پرندگان نادري است که در اين باغ نگهداري مي شود . اين پرنده جزو كبوتران نامه بر است و با خرطومهايي كه روي بيني اش وجود دارد و به عنوان رادار عمل مي كنند  از هر جايي كه آزاد شود به هر جايي كه موردنظر باشد مي تواند پرواز مي كند . راد افرود از اين پرنده در جنگ جهاني دوم به عنوان نامه بر استفاده مي شد . وي تصريح كرد خروس سلطان با پرهاي سفيد و دمي بلند و داراي ركاب و با پرهاي بلند است كه در دربار عثماني 25 نفر به عنوان خدمه از آن نگهداري مي كردند اين خروس داراي يك شاخ گوشتي است كه اين تنها نشان خاص اين خروس است و از گونه هاي نادر دنيا بحساب مي آيد .

راد گفت از ديگر گونه هاي بسيار نادر اين مجموعه ، كبوترهاي رنت آمريكاست كه 2 كيلو وزن دارد و بسيار كمياب است و به عنوان بزرگترين پرندگان در حال پرواز جهان محسوب مي شود .

 كبوتر پشت فر ، كبوتر بالني اسپانيايي است كه داراي يك كيسه هواست كه مي تواند 2 ساعت در فضايي كه هوا نباشد زنده بماند و پرندگان سخنگو كه به زبانهاي فارسي / انگليسي و تركي صحبت مي كنند از ديگر پرندگان كميابي هستند كه در باغ پرندگان کرج نگهداري مي شوند .   

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
Bookmark and Share
نام:
ایمیل:
* نظر: