عصر ایران
نیازمندیها
ست کامل چاقو آشپزخانه کانتر پرو
محصولی جدید از سازندگان پرو وی اسلایسر با تایید سرآشپزهای اروپا.
کد خبر: ۲۹۴۴۵
تعداد نظرات: ۱۴ نظر
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۸۶ - ۱۲:۰۶
تضاد موجود بین بکارگیری سگ ها با آموزه های سنتی اسلام مبنی بر نجس بودن این حیوانات از جمله موضوعاتی است که مورد توجه منتقدان قرار گرفته است.


عصر ایران- خریداری چهار سگ آلمانی و بکارگیری آنها در تیم حفاظتی دکتر احمدی نژاد به منظور تشخیص بمب و مواد منفجره در روزنامه انگلیسی گاردین بازتاب داشت.

به گزارش عصر ایران (asriran.com) این روزنامه در شماره روز سه شنبه خود نوشت: "سگ ظاهرا بهترین دوست انسان است! اما شاید این حیوان وسیله درستی برای حفاظت نباشد به ویژه اگر شما رییس باتقوای یک دولت اسلامی معروف به دوری از تجملات باشید."

محمود احمدی نژاد اخیرا به تیم حفاظتی خود اجازه داد چهار سگ آموزش دیده را برای جستجوی بمب و مواد منفجره در نمایشگاه سراسری مطبوعات پیش از حضور رییس جمهور در این نمایشگاه بکار گیرند.

بنابراین به خبرنگاران حاضر در محل نمایشگاه در مرکز آفرینش های فرهنگی و هنری تهران دستور داده شد که بیش از دو ساعت در محوطه بیرونی منتظر بمانند تا این سگ ها بتوانند بدون مزاحمت این محل را بازرسی کنند و امن بودن آن برای بازدید رییس جمهور مورد تایید قرار گیرد.

به نوشته گاردین حادثه اخیر احمدی نژاد را در معرض انتقاداتی قرار داده است. تضاد موجود بین بکارگیری سگ ها با آموزه های سنتی اسلام مبنی بر نجس بودن این حیوانات از جمله موضوعاتی است که مورد توجه منتقدان قرار گرفته است.

از سوی دیگر شکایاتی درباره هزینه این حیوانات که جمعا به مبلغ 314 هزار پوند خریداری شده اند شنیده می شود.

برخی اعتراض می کنند که خرید این سگ ها در تناقض با تصویر ذهنی ساخته شده از رییس جمهور مبنی بر "ساده زیستی، عدالت خواهی و ضد تجملاتی بودن" است.

در همین حال استفاده از این سگ ها مغایر با تصمیماتی است که احمدی نژاد در ابتدای ریاست جمهوری خود می گرفت که نمونه آن جمع آوری فرش های گران قیمت ایرانی از ساختمان ریاست جمهوری بود.

به ادعای گاردین ایران در طول چند سال گذشته با استفاده از سگ های حفاظتی در فرودگاه ها و نقاط مرزی به منظور شناسایی قاچاقچیان مواد مخدر به آرامی "تابوی مذهبی" خود را شکسته است.

با این حال بکارگیری این حیوانات در تیم حفاظت از رییس جمهور ممکن است حداقل از زمان انقلاب تاکنون بی سابقه باشد.

گفتنی است در خبر ها آمده بود رییس جمهور معاون حفاظت و امنیت خود را به دلیل برخورد بد با مردم در اختتامیه جشنواره مطبوعات از کار بر کنار کرد.
 

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: