عصر ایران
کد خبر: ۳۸۰۷۹
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۱ - ۲۵ اسفند ۱۳۸۶ - 15 March 2008
آقای احمدی نژاد طی یادداشتی از من خواستند که به کشور بازگردم و هماهنگی های لازم را با برخی مقامات نیز انجام دادند.

عصر ایران - هوشنگ امیر احمدی، رئیس انجمن دوستی ایران و آمریکا اعلام کرد که به دعوت محمود احمدی نژاد به ایران آمده است.

به گزارش عصر ایران (asriran.com)، وی که با شهروند امروز گفتگو می کرد، تصریح کرد: بعد از 10 سال که دولت آقای خاتمی به بهانه های واهی مرا از حضور در ایران منع می کرد، آقای احمدی نژاد درخواستم برای حضور در ایران را پذیرفت و من به این سفر آمدم

امیراحمدی گفت: ده سال بود که به ایران نیامده بودم. آخرین بار تابستان سال 1997 بود که به ایران آمدم و سال بعد از آن که می خواستم به ایران بیایم، اتفاقات کوی دانشگاه تهران رخ داد و متاسفانه برخی مطبوعات در ایران آن ماجرا را به من ربط دادند و بعد از آن هم به واسطه طرح بحث جامعه مدنی توسط من، اصلاح طلبان را مرتبط با من خواندند؛ بنابراین امکان آمدن دوباره من به ایران سلب شد.
 
 از سال 1997 به بعد در رابطه ایران و آمریکا فعال شدم و در سال 2000 خانم آلبرایت را آوردم تا از ملت ایران به خاطر کودتای 28 مرداد 1332 عذرخواهی کند. اما عکس من را با خانم آلبرایت در روزنامه ای به صورت پیاپی در 9 شماره چاپ کردند و به عنوان مامور ویژه آمریکایی ها معرفی ام کردند. بنابراین من در این سال ها نتوانستم به ایران بیایم تا اینکه در جلسات دیدار و گفت و گویی که با آقای دکتر احمدی نژاد داشتم و خصوصا در آخرین دیدار ما که در سپتامبر گذشته و در سفر ایشان به نیویورک صورت گرفت، در این باره گفت و گوهایی شد. تا اینکه چندی پس از آن سفر، آقای احمدی نژاد طی یادداشتی از من خواستند که به کشور بازگردم و هماهنگی های لازم را با برخی مقامات نیز انجام دادند.
 
 من هم پیرو آن نامه آقای احمدی نژاد و ترتیباتی که داده شده بود، راهی ایران شدم و بسیار خوشحالم که اکنون در ایران هستم. از آقای دکتر احمدی نژاد هم بسیار تشکر می کنم که به من لطف کردند و پا را وسط گذاشتند و بانی این اتفاق شدند.
وی درباره روابط ایران و آمریکا نیز گفت: متاسفانه سیاست ایران برای آمریکا و سیاست آمریکا برای ایران، هیچ گاه شفاف نبوده است. وقتی مقام معظم رهبری در یزد سخنرانی می کنند و می گویند که ما همیشه نمی توانیم دشمن باشیم اما رابطه شرایطی دارد، این سخن را در آمریکا آنگونه که باید تفسیر نمی کنند. کار من بیان واقعیت این دیدگاه ها و جلوگیری از تفسیرهای مغرضانه است.

متاسفانه بخش زیادی از مسائل میان ایران و آمریکا، مبتنی بر واقعیت نیست و افسانه است. مسئله تروریسم واقعا یک افسانه است. برای اینکه ایران در جریان های تروریستی نقشی نداشته است. نه حزب الله و نه حماس هیچ کدام تروریست نیستند و دو نیرویی هستند که از ملت و کشور خود دفاع می کنند، بنابراین کمک به آنها هم کمک به تروریسم نیست.
آقای احمدی نژاد از زمانی که رئیس جمهور شد و تاکنون، بیش از هر رئیس جمهوری در گذشته سعی کرده است قفل این رابطه را باز کند. مشکل آقای احمدی نژاد با  اسرائیل است و نه با آمریکا.

آقای احمدی نژاد حتی پیشنهادهای بسیار خوبی هم به آمریکایی ها داده است. پیشنهاد مذاکره مستقیم با بوش را داده است. پیشنهاد داد که پرواز هواپیماهای ایران به صورت مستقیم و از تهران به نیویورک باز شود. برای اولین بار در زمان آقای احمدی نژاد بود که مذاکره ایران و آمریکا درباره عراق انجام شد.

آنگاه آقای احمدی نژاد لزوما بازتر نیست بلکه شجاعانه تر است. یک وقت هست که شما می گوئید آمریکا کشوری امپریالیستی و زورگو است ولی ترسی هم از مذاکره با آن نداریم. آقای احمدی نژاد چنین دیدگاهی دارد و نمی گویم که نگاه بازتری نسبت به آقای خاتمی در برخورد با آمریکا دارد. آقای خاتمی می گفت که شما اگرچه آدم های خوبی هستید، ولی ما نمی توانیم با شما حرف بزنیم. آقای احمدی نژاد می گوید که شما آدم های بدی هستید ولی ما با شما حرف می زنیم. آقای خاتمی حتی در سازمان ملل در عکسی که کلینتون هم در آن بود، حاضر نشد بایستد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲۷۷
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۳۱ - ۱۳۸۶/۱۲/۲۵
3
0
این موضوع را باید ملاحظه کرد که بسیاری از رسانه ها در حال حاضر ( به علت برخی حمایتها از احمدی نژاد ) از نظرات وی حمایت میکنند ولی در زمان خاتمی این حمایتهای ویژه صورت نمیگرفت. اگر خاتمی آن زمان هم همین حرفهای احمدی نژاد را میزد،محکوم میشد به خلع لباس شدن.هم خاتمی و هم احمدی نژاد با درایت در مورد آمریکا تصمیم گرفتند؛خاتمی حرفی نزد چون حمایت نمیشد.احمدی نژاد حرف میزند چون حمایت میشود.حتی اگرحرف درست را نگوید
ناشناس
|
GERMANY
|
۱۷:۳۵ - ۱۳۸۶/۱۲/۲۵
0
1
با سلام
دوست عزیز آقای خاتمی از موضع ضعف قصد گفتگو دارد آقای احمدی نژاد از موضع قدرت آقای خاتمی بدون سرو صدا آقای احمدی نژاد علنی آقای خاتمی اظهاراتی میکند که باب میل آمریکایی هاست آقای احمدی نژاد صحبت از پاک کردن اسرائیل از روی نقشه میکند که اصلا به مزاج آمریکایی ها سازگار نیست آمریکا از حضور افرادی مثل آقای خاتمی در جامعه سیاسی ایران استقبال میکند ولی به هر عنوان سعی در ناکارآمد جلوه دادن احمدی نژاد میکند و با هزاران خبر وتفسیر سعی در ناامید کردن مردم از انتخاب مجدد وی و اصولگرایان همراه وی دارد.تفاوت این دو نفر از زمین تا آسمان است.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۰۶ - ۱۳۸۷/۰۲/۰۸
0
2
من فکر میکنم احمدی نژاد مردی شجاع و روراست تر از بقیه است میخواهد کار هایی در داخل و خارج بکند اما متاسفانه بنظر میاید یک ایتلاف بین المللی (داخلی و خارجی) مثل ارابه های یونانی(با پره های تیز و خرد کننده) بسیج شده اند تا ارابه او را در این میدان نابودکنند. من نه به او نه به هیچ کس دیگر رای ندادم اما ریشه بسیاری از اتفاقات را درک میکنم . همه چیز آن طور که به نظر می آید نیست.
نام:
ایمیل:
* نظر: