عصر ایران
کد خبر: ۵۰۷۵۹
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۶ - ۰۶ شهريور ۱۳۸۷ - 27 August 2008
در این ماده شرط ازدواج مجدد مرد ، صرفاً تمکن مالی او عنوان شده است و بدین ترتیب هر مرد ثروتمندی می تواند بدون جلب رضایت همسر اول خود ، اقدام به ازدواج مجدد نماید.

عصرایران- تشکل های حمایت از حقوق زنان قصد دارند هفته آینده در چند نوبت ، مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع اعتراض آمیز داشته باشند.

به گزارش خبرنگار عصرایران، گروه های حمایت از حقوق زنان نسبت به ارائه لایحه حمایت از خانواده معترض اند و آن را در راستای تضییع حقوق زنان قلمداد می کنند.

مهم ترین انتقادی که به لایحه حمایت از خانواده مطرح شده این است که در ماده 23 آن شرط اجازه همسر اول برای ازدواج مجدد مرد ضروری دانسته نشده است. در این ماده شرط ازدواج مجدد مرد ، صرفاً تمکن مالی او عنوان شده است و بدین ترتیب هر مرد ثروتمندی می تواند بدون جلب رضایت همسر اول خود ، اقدام به ازدواج مجدد نماید.
گروه های حمایت از حقوق زنان این لایحه را زمینه ساز گسترش چند همسری در جامعه و از بین رفتن بنیان های خانواده تلقی می کنند.

از سوی دیگر به گفته نمایندگان مجلس، این لایحه، لایحه ای گسترده و در حمایت از خانواده است و ایراداتی که نسبت به آن وارد باشد در جریان تصویب رفع خواهد شد.


بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
Bookmark and Share
نام:
ایمیل:
* نظر: