کد خبر ۶۸۴۹۴۰
تاریخ انتشار: ۲۲:۴۵ - ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - 18 August 2019

تیم ایران به عنوان نایب قهرمانی رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان در استونی رسید.

به گزارش ایسنا، رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان روزهای ۲۵ تا ۲۷ مردادماه در شهر تالین استونی برگزار شد و در پایان تیم ایران با ۲ مدال طلای محمد ناقوسی و علی اکبر یوسفی در اوزان ۷۷ و ۱۳۰ کیلوگرم و ۳ مدال برنز پویا دادمرز، شاهین بداغی و محمدرضا رستمی در اوزان ۵۵، ۶۳ و ۷۲ کیلوگرم و کسب ۱۲۱ امتیاز بعنوان نایب قهرمانی دست یافت. تیم های روسیه و ترکیه نیز به ترتیب با ۱۵۷ و ۱۱۷ امتیاز اول و سوم شدند.

نتایج کشتی گیران ایران در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم پویا دادمرز پس از استراحت در دور اول در دور دوم در مصاف با دونگی هیوک وون از کره جنوبی با نتیجه ۱۱ بر یک به پیروزی رسید. و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل انور اله یاروف از روسیه با نتیجه ۴ بر ۳ شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر روس در دیدار فینال، دادمرز به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه با نتیجه ۳ بر صفر از سد احمد باقدودا از مصر گذشت و راهی دیدار رده بندی شد و در این دیدار نیز با نتیجه ۲ بر صفر از سد تیگران میناسیان از ارمنستان گذشت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۶۰ کیلوگرم میلاد رضانژاد در دور نخست با نتیجه ۹ بر یک آزاتجان آچیلوف از ترکمنستان را شکست داد. وی در دور بعد مقابل میروسلاو سولویان از اوکراین با نتیجه ۸ بر ۷ مغلوب شد و با توجه به شکست این اوکراینی در دور بعد به حریف روس، رضانژاد از دور رقابت ها کنار رفت و دهم شد.

در وزن ۶۳ کیلوگرم شاهین بداغی در دور نخست با نتیجه ۶ بر صفر از سد سانگ جون پارک از کره جنوبی گذشت. وی در دور دوم مقابل هراچیا پوقوسیان از ارمنستان با نتیجه ۳ بر ۱ به پیروزی دست یافت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله عبدالمالک مرابت از الجزایر را با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل لری ابولادزه از گرجستان با نتیجه ۶ بر ۳ مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. بداغی در این دیدار پتروف سولیف از کشور بلغارستان را با نتیجه ۳ بر ۲ از پیش رو برداشت و به مدال برنز رسید.

در وزن ۶۷ کیلوگرم محمدرضا مختاری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۷ بر ۲ کریستین وانزا از مجارستان را مغلوب کرد. وی در دور سوم با نتیجه ۹ بر ۴ از سد سرگئی کوتوزوف از روسیه گذشت و به مرحله یک چهارم نهایی رفت. وی در این مرحله مقابل پیتون اومانیا از آمریکا با نتیجه ۷ بر ۳ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دیدار نیمه نهایی، مختاری از دور رقابت ها کنار رفت و دهم شد.

در وزن ۷۲ کیلوگرم محمدرضا رستمی در دور اول با نتیجه ۱۲ بر ۷ اوتار ابولادزه از گرجستان را از پیش رو برداشت وی در دور دوم مقابل الماز حسن اوویچ از صربستان با نتیجه ۸ بر ۲ به پیروزی دست یافت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. رستمی در این مرحله مقابل اولوو غنی زاده از آذربایجان با نتیجه ۲ بر یک مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، وی به گروه بازنده ها رفت. رستمی در این گروه مقابل ساموئل گریگوریان از ارمنستان با نتیجه ۵ بر ۴ به پیروزی دست یافت و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار با نتیجه ۶ بر ۵ اسماعیل گون از ترکیه را مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۷۷ کیلوگرم محمد ناقوسی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل رانت کالجولا از استونی با نتیجه ۴ بر یک به پیروزی رسید و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله ساجان از هند را با نتیجه ۷ بر ۳ از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. ناقوسی در این دیدار با نتیجه ۴ بر ۲ از سد عبدالرحمن کالکان از ترکیه گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال دامیر رحیم اف از روسیه را با نتیجه ۲ بر یک مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۸۲ کیلوگرم حسین فروزنده در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر سانجیت از هند را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر کارن خاچاتریان از ارمنستان را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی رفت. وی در این مرحله مقابل ساتوکی موکایی از ژاپن با نتیجه ۷ بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. فروزنده در این مرحله مقابل ایستوان تاکاس از مجارستان با نتیجه ۱۶ بر ۷ مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار مقابل ماکسیم باندارنکا از بلاروس با نتیجه ۵ بر ۴ شکست خورد و پنجم شد.

در وزن ۸۷ کیلوگرم حسن فروزنده در دور اول با نتیجه ۴ بر صفر مغلوب گئورگی کاتساناشویلی از گرجستان شد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال، وی به گروه بازنده ها رفت. فروزنده در این گروه با نتیجه ۵ بر ۲ رویوتا ناسوکاوا از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۷ بر صفر کریستین زمپ از سوئیس را شکست داد و به دیدار رده بندی راه یافت. فروزنده در این دیدار با نتیجه ۴ بر ۴ مقابل ایهار یاراشوویچ از بلاروس شکست خورد و پنجم شد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم ابوالفضل سیدمهدوی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مارک راگینجر از اتریش را با نتیجه ۵ بر یک از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل جرارد کورنیزاک از لهستان با نتیجه ۴ بر ۲ شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، سید مهدوی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم علی اکبر یوسفی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر میکیتا کاوالاسکی از بلاروس را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل روبینزون ایسادزه از گرجستان با نتیجه ۸ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. یوسفی در این مرحله با نتیجه ۶ بر یک از سد موحامت باکایر از ترکیه گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی با نتیجه ۲ بر یک از سد کولتون شولتز از آمریکا گذشت و به مدال طلا دست یافت.

رده بندی انفرادی:

۵۵ کیلوگرم: ۱- انور اله یاروف (روسیه) ۲- زائور علی اف (آذربایجان) ۳- پویا دادمرز (ایران) و کن ماتسویی (ژاپن)
۶۰ کیلوگرم: ۱- کرم کمال (ترکیه) ۲- ساهاک هوهانیسیان (ارمنستان) ۳- عسگر علیزادا (آذربایجان) و گئورگی تیبیلوف (روسیه) ... ۱۰- میلاد رضانژاد (ایران)
۶۳ کیلوگرم: ۱- ابومسلم آمایف (روسیه) ۲- لری ابولادزه (گرجستان) ۳- آلستون نوتر (آمریکا) و شاهین بداغی (ایران)
۶۷ کیلوگرم: ۱- گئورگی شوتادزه (گرجستان) ۲- شانت خاچاتریان (ارمنستان) ۳- والنتین پتیک (مولداوی) و پیتون اومانیان (آمریکا) ... ۱۰- محمدرضا مختاری (ایران)
۷۲ کیلوگرم: ۱- سرگئی استپانوف (روسیه) ۲- الوو غنی زاده (آذربایجان) ۳- محمدرضا رستمی (ایران) و ایهور بیچکوف (اوکراین)
۷۷ کیلوگرم: ۱- محمد ناقوسی (ایران) ۲- دامیر رحیم اف (روسیه) ۳- ساجان (هند) و دمیترو واستسکی (اوکراین)
۸۲ کیلوگرم: ۱- ایستوان تاکاس (مجارستان) ۲- آیوس گونیبوف (روسیه) ۳- دوقان کایا (ترکیه) و ماکسیم باندارنکا (بلاروس) ۵- حسین فروزنده (ایران)
۸۷ کیلوگرم: ۱- ایلیا ارمولنکو (روسیه) ۲- گئورگی کاتساناشویلی (گرجستان) ۳- ایهار یارشاوویچ (بلاروس) و بدیرهان تان (ترکیه) ۵- حسن فروزنده (ایران)
۹۷ کیلوگرم: ۱- گابریل روسیلو کیندلان (کوبا) ۲- پاتریک نیومایر (آلمان) ۳- بیت اله کایشداق (ترکیه) و ولادیسلاو پوستاشیلاو (بلاروس) ... ۱۰- ابوالفضل سیدمهدوی
۱۳۰ کیلوگرم: ۱- علی اکبر یوسفی (ایران) ۲- کولتون شولتز (آمریکا) ۳- موحامت باکایر (ترکیه) و داریوش ویتک (مجارستان)

رده بندی تیمی: ۱- روسیه ۱۵۷ امتیاز ۲- ایران ۱۲۱ امتیاز ۳- ترکیه ۱۱۷ امتیاز ۴- گرجستان ۹۱ امتیاز ۵- مجارستان ۶۲ امتیاز ۶- ارمنستان ۶۲ امتیاز ۷- آمریکا ۶۰ امتیاز ۸- اوکراین ۵۶ امتیاز ۹- آذربایجان ۵۵ امتیاز ۱۰- بلاروس ۴۵ امتیاز

ارسال به تلگرام
برچسب ها: کشتی
ارسال به دوستان
پربازدید ها
علم و فناوری