کد خبر ۷۷۴۰۴۷
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۱:۴۱ - ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - 06 March 2021
جهانپور: یکی از همکاران پزشک در گناباد پس از تزریق واکسن روسی دچار علائم گوارشی و در مدفوع او ‌خون دیده شد. هر واکسنی دارای عوارضی است و این موضوع بعید و دور از انتظار نیست.

مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت درباره خونریزی داخلی شدید یکی از کادر درمان پس از تزریق واکسن اسپوتنیک توضیح داد.

کیانوش جهانپور مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت و سخنگوی سازمان غذا و دارو در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران درباره خبر خونریزی داخلی شدید پزشک ایرانی پس از تزریق واکسن اسپوتنیک در شهر گناباد، اظهار کرد: یکی از همکاران پزشک ما در گناباد پس از تزریق واکسن روسی دچار علائم گوارشی و در مدفوع او ‌خون دیده شد.

او ادامه داد: به طور کلی هر واکسنی دارای عوارضی است و این موضوع بعید و دور از انتظار نیست.

جهانپور افزود: در حال حاضر بروز عوارض گوارشی در همکار پزشک در حال بررسی است و هنوز مشخص نیست که این عوارض مربوط به تزریق واکسن است یا نه.

او گفت: بروز علایم گوارشی پس از تزریق واکسن بسیار نادر است، اما بعید نیست و همکاران ما در حال بررسی این موضوع هستند.

گفتنی است؛ امروز در شبکه‌های اجتماعی اعلام شد دکتر نبی‌پور پزشک متخصص اطفال شهر گناباد که چندی پیش واکسن کرونای اسپوتنیک روسی تزریق کرده بود؛ به دلیل عوارض این واکسن و خونریزی شدید داخلی در بیمارستان بستری شده است.

ارسال به تلگرام
ارسال به دوستان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۱۵
غیر قابل انتشار: ۲۰
کوروش
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
53
15
چرا از عوارض فایزر نمیگید
ناشناس
Canada
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
2
29
خدای من، خدا رحم کنه
پربازدید ها
تورهای لحظه آخری
علم و فناوری